США: держустанови призупиняють роботу через відсутність грошей
Уперше за останні 17 років адміністрація США оголосила про тимчасове припинення роботи через відсутність фінансування. Незадовго до початку нового фінансового року Білий дім дав вказівку відомствам діяти відповідно до плану, передбаченого на випадок надзвичайного стану у сфері державного бюджету. Напередодні республіканці й демократи не змогли узгодити в Конгресі бюджетний законопроект.
Через відсутність фінансування у вимушену неоплачувану відпустку підуть близько 800 тисяч державних службовців. Багато відомств та установ буде зачинено. Виняток зроблено тільки для службовців, які відповідають за забезпечення головної та державної безпеки - солдатів, охоронців у в'язницях, співробітників прикордонних служб та лікарень.
Конфлікт навколо проекту держбюджету загострився після того, як республіканці спробували скористатися проблемою для політичних цілей та заблокувати реформу системи охорони здоров'я, заплановану президентом Бараком ОБАМОЮ.
Як пояснив у розмові з німецькою радіостанцією Deutschlandfunk директор німецького відділення "Аспенського інституту" Рюдіґер ЛЕНЦ, подібні ситуації виникали й в минулому. Врешті-решт супротивні стороні, однак, знаходили компромісне рішення. Значно більшу небезпеку експерт вбачає в тому разі, якщо до середини жовтня так і не вдасться підняти верхню межу дозволеної державної заборгованості. Тоді, застеріг Ленц, під питанням опиниться платоспроможність найбільшого народного господарства світу, а це вже матиме негативні наслідки для всієї світової економіки.
Джихадизм у Казахстані як частина глобальної терористичної мережі
Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон
Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон Гордон Ган представив аналітичну доповідь на тему: ДЖИХАДИЗМ В КАЗАХСТАНЕ, КАК ЧАСТЬ ГЛОБАЛЬНОЙ ТЕРРОРИСТИЧЕСКОЙ СЕТИ
НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону
Єнс Столтенберг
НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.
США потребують більш активної участі в подіях в Україні
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)
Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.