Молдова: комуністи Молдови цілеспрямовано працюють над зривом євроінтеграції країни

18 Oct, 2013 | |

Партія комуністів намагається повторити сценарій 1999 року, коли уряд Стурзи було відправлено у відставку напередодні саміту в Гельсінкі.

Цю заяву зробила віце-спікер парламенту Молдови Ліліана Паліховіч в ході телепередачі у четвер, 17 жовтня:

- Ініціювання процедури з винесення вотуму недовіри - це політичний крок, частина революційного сценарію. Комуністи намагаються повторити сценарій 1999 року, коли Молдова була на порозі прийняття рішення про європейське майбутнє. Зараз відбувається те ж саме. Тоді Молдова втратила шанс поїхати на важливу подію, на саміт у Гельсінкі. А там обговорювалося майбутнє в Євросоюзі Румунії, Болгарії. Молдова теж повинна була бути там. Але влада виявились безвідповідальною, нездатною думати про майбутнє, - заявила Паліховіч, зазначивши, що комуністи, на її думку, борються проти майбутнього своєї країни.

Вотум недовіри нинішньому уряду Лянке був висунутий опозиційною Партією комуністів 10 жовтня. Головне звинувачення комуністів на адресу уряду - втрата державою контрольного пакета акцій у комерційному банку Banca de Economii і пердача в концесію російській фірмі на 49 років Міжнародного кишинівського аеропорту.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

План з 5 пунктів відновлення економіки України

Пенні Пріцкер
Пенні Пріцкер
Спеціальний представник США з питань економічного відновлення України

1) Оснащення України міжміністерським потенціалом планування з міжнародними планувальниками, менеджерами проектів та інженерами для підтримки державних службовців у наданні стратегічного керівництва та сполучної тканини для міжнародної спільноти донорів та приватного сектору.

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону

Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг
Генсек НАТО

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.

Україні треба реальна фінансова допомога

Роберт Кан (Robert Kahn)
Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США

На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.