Німеччина: ЄС може захистити Україну від тиску Росії

18 Nov, 2013 | |

 Канцлер Німеччини Ангела Меркель закликала Україну зробити "реальні кроки" для підписання Угоди з ЄС та пообіцяла конкретну допомогу у протидії тиску Росії.

"Хочу прояснити ситуацію. Ми Чекаємо на реальні кроки з боку України щодо виконання умов для укладання Угоди щодо асоціації та зони вільної торгівлі", - заявила пані Меркель під час виступу у Бундестазі.

Згадуючи проблему Юлії Тимошенко, пані Меркель повідомила, що ЄС чекає, що колишня радянська республіка покаже прогрес у питанні "вибіркового правосуддя". Україна також має модернізувати виборчу систему та виконати інші критерії для укладання Угоди з ЄС.

Особливу увагу у своєму виступі канцлер Німеччини приділила захисту України від економічного тиску Росії, який покликаний не допустити підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Звичайно, якщо Київ виконає умови ЄС. "Ми знаємо, що рішення наближатись до ЄС непросте ні для України, ні для наших інших партнерів. Останніми місяцями вони зазнали значного тиску", - згадала Ангела Меркель, вказуючи на Росію, яка намагалася відмовити Україну від підписання Угоди.

"У Вільнюсі я підштовхну ЄС до протидії цьому тиску з конкретними можливостями та реальною солідарністю", - додала пані Меркель. "Можемо запропонувати нашим партнерам додатково продавати у нас товари, які вони не зможуть експортувати до Росії, або допомогти в розширенні постачання енергоресурсів"

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Тріумф Зеленського

Tor Bukkvoll
Tor Bukkvoll
старший науковий співробітник Норвезького відділу оборонних досліджень

Звичайно, занадто рано говорити, чи буде вибір Володимира Зеленського президентом для України гарним. Якби Порошенко виграв, ми б очікували продовження частинних реформ, які ми бачили за останні п'ять років. Але Зеленський є абсолютно новим для української політичної сцени.

Газпром вважає сланцевий газ фантомом

Лена Коларска-Бобінська
Лена Коларска-Бобінська, депутат Європарламенту, член групи від Європейської народної партії

Лена Коларска-Бобінська, євродепутат, член групи від Європейської народної партії, про причетність «Газпрому» до антисланцевої кампанії в Європі:

Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Blake Clayton
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Продовження погіршення ситуації в Лівії, Єгипті та інших країнах Північної Африки та Близького Сходу суттєво впливають на формування світових цін на енергоносії, у першу чергу - нафти. Я вважаю, що сьогодні США недостатньо працюють над збільшенням стратегічних обсягів нафти.