США з імпортера стали експортером газу

19 Nov, 2013 | Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон |
Френк Веррастро

Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон

Менше ніж за двадцять років Сполучені Штати Америки з одного із найбільших у світі імпортерів природного газу стали одними із найбільших у світі його експортерів. Це стало можливим завдяки активному розвитку видобутку сланцевого газу, який дозволив США повністю позбутися зовнішньої залежності від цього виду палива та по-новому запустити процеси виробництва в США (у першу чергу металургії та хімічної промисловості), що стало можливим завдяки невеликій ціні на газ.

Але це ще не все. Видобуток сирої нафти в США за останні кілька років досяг рівня 2 мільйонів барелів на день. Це дозволило суттєво зменшити обсяги імпорту сирої нафти США, знизивши їх з 60% (у 2006 році) до 40% (у 2013 році).

Якщо подивитися на цифри збільшення видобутку Сполученими Штатами власних енергоносіїв, а також на суттєве зменшення обсягів споживання підприємствами США природного газу та власниками автомобілів - нафти, то стане зрозумілим, що на світовому енергетичному ринку звільнилося близько 4,5 мільйонів барелів нафти в день, які можуть купувати інші країни світу.

До речі, близько 4,5 млн. барелів нафти споживає уся Японія. До речі, саме подібні тенденції на ринку США дозволили світу більш ефективно боротися з тоталітарними режимами на Близькому Сході, оскільки країни Заходу змогли без особливих проблем на негативних наслідків для світу ввести, наприклад, санкції проти того ж Ірану.

Ось така виходить цікава енергетична арифметика. І саме вона вказує на те, що системна та планомірна робота в енергетичній сфері завжди приноситиме результати.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна має чим захищатися

Едвард ЧОУ (Edward Chow)
Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США

Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.

Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена

На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону

Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг
Генсек НАТО

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.