Україна: угоду про стратегічне партнерство з РФ треба оновити
Президент України називає відносини з Росією за минулі 3,5 роки періодом протистояння і каже про необхідність поновити угоду про стратегічне партнерство між країнами.
Він також заявляє, що максимальна ціна за російський газ має бути на 110 доларів нижчою, ніж нині, і каже, що Україна робитиме все, щоб купувати якомога менше російського газу за діючою ціною. "Ми зайшли в штопор у відносинах, нам зараз треба це розблокувати" , - сказав Віктор Янукович в інтерв'ю українським телеканалам.
"Назбиралося дуже багато питань, які ми можемо вирішити дуже швидко", - додав він. За словами глави держави, найвища ціна за російський газ для України має становити 300 доларів за тисячу кубометрів, а не 410 як сьогодні.
"Середньоєвропейська ціна на газ повинна бути в межах 370 доларів. Мінус транспорт - приблизно 70 доларів для України...
Я говорю про ціну, яка повинна бути ринковою, європейською. В Україні - 300 доларів. Вона у нас - 510 доларів (без урахування знижки 100 доларів за Чорноморський флот РФ у Криму)" , - сказав президент.
За його словами, Україна має створити такі умови для Росії, щоб їй було невигідно продавати Україні газ за завищеною ціною.
Він нагадав, що вже на сьогодні Україна скоротила обсяги закупівлі російського газу на 18 млрд кубометрів.
"Перспектива подальшого скорочення реальна. Ми будемо робити все, щоб скорочувати закупівлі цього газу", - сказав він.
Президент також додав, що сумнівається у перегляді газового контракту в Росії через Арбітражний суд.
Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду

Франческо Палермо
Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.
Традиційна зброя знову стає головною у конфліктах

Жозеп Боррель
Широкомасштабне вторгнення росії в Україна нагадало державам-членам Європейського Союзу про критичну важливість мати на своєму балансі достатню кількість традиційного озброєння. Зокрема, мова йде про танки, артилерію та снаряди.
Імпічмент чи енергетична незалежність України

Річард Л. Морнінгстар
Незважаючи на корупційні проблеми, які історично хвилювали цю націю, потрібно пам’ятати, що незалежно від результатів цього розслідування Україна не створила проблеми.