Сирія: хімічну зброю можуть знищити в морі

29 Nov, 2013 | |

 Адміністрація США розглядає можливість знешкодити токсичні компоненти сирійської хімічної зброї в міжнародних водах на борту військового корабля Cape Ray.

Такий план, за словами представників американської влади, розробили через те, що знищення хімічної зброї на суші зв'язане з різними проблемами, зокрема з дипломатичними, а також з безпекою і забрудненням навколишнього середовища.

Якщо цю ідею схвалить Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ), то 213-метровий корабель Cape Ray, що знаходиться в Портсмуті, штат Вірджинія, обладнають спеціальною системою для нейтралізації отруйних речовин до безпечного рівня .

Прийняти сирійський хімічний арсенал для знищення могли Албанія, Бельгія і Франція. Проте досі жодна з цих країн не погодилася на проведення робіт з утилізації хімзброї на своїй території.

Норвегія запропонувала свою допомогу у вивезенні хімічного арсеналу з Сирії, але вона не планує знищувати хімічну зброю.

Процес, який планують провести на борту корабля Cape Ray називається гідроліз. Отруйні речовини після нього перетворяться в приблизно 7,7 млн літрів хімічних стоків, які запакують в 4 тисячі контейнерів. Після цього їх подальше знищення не має бути проблемою.

Контейнери та інші пакувальні матеріали вже прямують каналами ОЗХЗ через Ліван до Сирії.

Через пару тижнів сирійська армія зможе почати транспортування отруйних речовин, загальним об’ємом понад 200 стандартних морських контейнерів, в один із середземноморських портів країни .

Поки що невідомо, чи будуть ці контейнери завантажені на Cape Ray, якому в такому разі доведеться зайти в Тартус або Латакію, чи для вивезення токсичних речовин за межі сирійських територіальних вод знадобиться ще кілька суден, не під американським прапором, додає кореспондент.

За планом ОЗХЗ, хімічну зброю мають вивезти з території Сирії не пізніше 5 лютого і знищити до 30 червня 2014 року, за винятком ізопропанолу, який використовують у виробництві зарину.
Найнебезпечніші види отруйних речовин мають вивезти до 31 грудня 2013 року.
Наприкінці жовтня Сирія знищила всі заявлені потужності з виробництва хімічної зброї.
За словами представника ОЗХЗ, на даний час отруйні речовини знаходяться в спеціальних сховищах.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

США з імпортера стали експортером газу

Френк Веррастро
Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон

Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон

Ми не маємо європейської армії…

Жозеф Доль ( Joseph Daul)
Жозеф Доль ( Joseph Daul), Голова Європейської народної партії в Європарламенті

Голова найбільшої політичної групи Європарламенту «Європейська народна партія» Джозеф Доль висловив своє розчарування тим, що на разі ніхто не має впевненості з приводу подальшого розвитку ситуації в Україні.

Путін забезпечив виживання режиму Асада

Джон Маккейн
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Заява, що Росія почне виведення деяких збройних сил з Сирії сигналізує проте що Володимир Путін переконаний, що він розбомбив та знищив достатньо супротивників кривавого режиму Асада, щоб забезпечити його виживання.