ЄБРР: прогноз розвитку української економіки погіршено

23 Jan, 2014 | |

 Європейський банк реконструкції та розвитку погіршив власний прогноз щодо скорочення української економіки у 2013 році до 0,8% із попередньої оцінки у 0,5%. Водночас прогноз щодо 2014 року залишився незмінним: ЄБРР прогнозує, що цього року економіка України зросте на 1,5%.

"В Україні економіка перебуває у рецесії з другої половини 2012 року через скорочення на традиційних експортних ринках, падіння приватних та державних інвестицій, а також послаблення внутрішнього споживчого попиту", - йдеться у огляді банку, присвяченому країнам регіону.

Аналітики також прогнозують, що найближчим часом зовнішні фактори тиску на українську економіку дещо послабшають завдяки домовленостям із Росією про зниження ціни на газ, а також завдяки кредиту в 15 млрд доларів.

Водночас експерти банку наголошують, що без проведення структурних реформ пожвавлення в українській економіці буде лише тимчасовим і не триватиме довше 2015 року.
При цьому інвестиційна активність в Україні і надалі залишатиметься слабкою через несприятливий бізнес-клімат, а також через соціальну та політичну нестабільність, що панує останнім часом.
"У світовій економіці спостерігається все більше позитивних ознак, особливо у розвинених країнах. Проте у регіоні ЄБРР небезпека ще не минула, і багато проблем зберігаються"
Загалом у регіоні, де працює банк (у пост-радянських країнах із перехідною економікою), темпи розвитку економіки будуть дуже повільними, незважаючи на те, що провідні економіки світу - США та ЄС - демонструватимуть пожвавлення. При цьому швидше відновлюватиметься економіка в країнах, які мають тісніші зв'язки із ЄС.
За оцінками експертів ЄБРР, якщо у 2013 році зростання у країнах регіону було на рівні 2%, то 2014 рік додасть до цього лише 0,7%.
Для Росії у ЄБРР прогнозують зростання ВВП у 2014 році на 2,5% (після 1,3% у 2013). При цьому у ЄБРР наголошують, що ціни на сировинні товари - газ і нафту - вже не забезпечують високі темпи розвитку російської економіки, як це було раніше.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Чи викликає у вас тривогу агресивність Росії в Європі?

Майкл Хайден  (Michael Hayden)
Майкл Хайден (Michael Hayden), колишній голова ЦРУ і АНБ, США

"Путін поводиться самовпевнено, але у нього немає хороших карт в цій грі.

Джихадизм у Казахстані як частина глобальної терористичної мережі

Gordon M. Hahn
Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон

Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон Гордон Ган представив аналітичну доповідь на тему: ДЖИХАДИЗМ В КАЗАХСТАНЕ, КАК ЧАСТЬ ГЛОБАЛЬНОЙ ТЕРРОРИСТИЧЕСКОЙ СЕТИ

Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США

 Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.