ЄБРР: прогноз розвитку української економіки погіршено
Європейський банк реконструкції та розвитку погіршив власний прогноз щодо скорочення української економіки у 2013 році до 0,8% із попередньої оцінки у 0,5%. Водночас прогноз щодо 2014 року залишився незмінним: ЄБРР прогнозує, що цього року економіка України зросте на 1,5%.
"В Україні економіка перебуває у рецесії з другої половини 2012 року через скорочення на традиційних експортних ринках, падіння приватних та державних інвестицій, а також послаблення внутрішнього споживчого попиту", - йдеться у огляді банку, присвяченому країнам регіону.
Аналітики також прогнозують, що найближчим часом зовнішні фактори тиску на українську економіку дещо послабшають завдяки домовленостям із Росією про зниження ціни на газ, а також завдяки кредиту в 15 млрд доларів.
Водночас експерти банку наголошують, що без проведення структурних реформ пожвавлення в українській економіці буде лише тимчасовим і не триватиме довше 2015 року.
При цьому інвестиційна активність в Україні і надалі залишатиметься слабкою через несприятливий бізнес-клімат, а також через соціальну та політичну нестабільність, що панує останнім часом.
"У світовій економіці спостерігається все більше позитивних ознак, особливо у розвинених країнах. Проте у регіоні ЄБРР небезпека ще не минула, і багато проблем зберігаються"
Загалом у регіоні, де працює банк (у пост-радянських країнах із перехідною економікою), темпи розвитку економіки будуть дуже повільними, незважаючи на те, що провідні економіки світу - США та ЄС - демонструватимуть пожвавлення. При цьому швидше відновлюватиметься економіка в країнах, які мають тісніші зв'язки із ЄС.
За оцінками експертів ЄБРР, якщо у 2013 році зростання у країнах регіону було на рівні 2%, то 2014 рік додасть до цього лише 0,7%.
Для Росії у ЄБРР прогнозують зростання ВВП у 2014 році на 2,5% (після 1,3% у 2013). При цьому у ЄБРР наголошують, що ціни на сировинні товари - газ і нафту - вже не забезпечують високі темпи розвитку російської економіки, як це було раніше.
Відставка генерала Флінна та відношення до Росії

Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн
Відставка генерала Флінна також викликає додаткові питання з приводу намірів адміністрації Трампа по відношенню до Росії Володимира Путіна, в тому числі, заяви президента що пропонують моральну еквівалентність між Сполученими Штатами і Росією, незважаючи на вторгнення в Україну, анексію Криму, за
Скасувати санкції США в обмін на скорочення ядерного арсеналу РФ - це віддати Україну

Ельмар Брок
Скасувати санкції проти Росії, запроваджені США у зв'язку з анексією Криму та агресією проти України, в обмін на скорочення Москвою її ядерного арсеналу означало б "угоду про продаж свободи іншої країни", вважає чинний голова комітету Європарламенту з закордонних справ, представник німецького Хри
Ми не маємо європейської армії…

Жозеф Доль ( Joseph Daul), Голова Європейської народної партії в Європарламенті
Голова найбільшої політичної групи Європарламенту «Європейська народна партія» Джозеф Доль висловив своє розчарування тим, що на разі ніхто не має впевненості з приводу подальшого розвитку ситуації в Україні.