Візит Леоніда Кожари до Ізраїлю опинився під загрозою

05 Feb, 2014 | |

Latest political developments in Ukraine have already caused to obvious difficulties that official Kyiv faced on the international arena. It relates to cancellation of numerous international voyages of the president of Ukraine and the minister for foreign affairs. There are some visible signs that Israel is also able to postpone the official contacts with Ukraine.

Групі глобальної розвідки Geostrategy стало відомо про суттєві труднощі, які виникають у міністерства закордонних справ України у ході підготовки робочого візиту міністра Леоніда КОЖАРИ до Ізраїлю.

Наприкінці минулого року українська та ізраїльські сторони досягли домовленості про те, що протягом першого кварталу 2014 року міністр здійснить робочий візит до Ізраїлю, у ході якого буде обговорено не лише політичний та економічний пакет співпраці між двома країнами, але й графік контактів керівництва України та Ізраїлю протягом 2014 року.

Однак останні трагічні події в Києві, вина в яких великою мірою лежить на чинній владі, а також різка зміна зовнішньополітичних пріоритетів, хаос в українських регіонах, зростання протестних настроїв в українському суспільстві, застосування тортур по відношенню до учасників протестів, різкий відхід від принципів демократії, захисту прав людини та верховенства права – усе це, вочевидь, змусило Тель-Авів почати розгляд питання про перенесення візиту Леоніда КОЖАРИ на невизначений час.

Ослаблена політична позиція президента Віктора ЯНУКОВИЧА, поєднана із тим, що від «бюджетного пирога» все далі відсуваються бізнес-групи, якими керують люди єврейського походження, лише укріплює Ізраїль у намірах тимчасово взяти паузу у відносинах з офіційним Києвом.

Крім того, надмірне втручання росіян у внутрішньополітичні процеси в Україні також не залишилося непоміченим ізраїльськими політиками, які через підтримку, яку Росія надає Ірану (найбільшому ворогу Ізраїлю), все більше дратуються діями Москви на міжнародній арені.

Поки що Тель-Авів не ухвалив остаточне рішення про відмову у візиті Леоніла КОЖАРИ у лютому 2014 року до Ізраїлю. Однак шанси на негатив залишаються доволі високими.

 

Окрім вказаних вище факторів, свою роль у цьому процесі також можуть відігравати Сполучені Штати Америки, які є найближчими союзниками Ізраїлю в регіоні. Адже з початку 2014 року, після невдалих спроб Брюсселю повернути України на шлях євроінтеграції, Вашингтон активно включився в гру «за Україну». Тому створення «міжнародної блокади» за участю країн-союзників може входити до пакету впливу американців на дії української влади.

Аналітики групи Geostrategy вважають, що за яким би сценарієм не розвивалася підготовка візиту міністра Леоніда КОЖАРИ в Ізраїль, очевидно одне: МЗС все більше стає заручником політики офіційного Києві, яка сьогодні спрямовується на вирішення лише одного тактичного питання: як вдруге зробити Віктора ЯНУКОВИЧА президентом України. На алтар вирішення цього питання сьогодні покладна уся зовнішня політика.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Перемир’я на Донбасі триває, але важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди.

Стівен ПАЙФЕР
Стівен ПАЙФЕР, колишній Посол США в Україні, старший науковий співробітник Інституту Брукінгса

Не зважаючи на те, що перемир’я на Донбасі триває, важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди. Російські військові разом із технікою продовжують перебувати на території Донбасу, непідконтрольній Україні.

Ми прагнемо до успіху незалежної та єдиної України

Rex Tillerson
Рекс В. Тіллерсон Державний секретар США

Хоча Захід продовжує шукати нових продуктивних відносин з пострадянською Росією, на сьогоднішній день це виявилося невчасним, оскільки після спроби попереднього керівництва відновити відносини з Росією та американсько - європейськими відносинами Росія вторглась у сусідню Грузію в 2008 році та в У

Про окремі аспекти питань європейської безпеки

Ivo Daalder
Іво ДААЛДЕР (Ivo Daalder), Постійний представник США при НАТО

Розміщення в Європі елементів системи протиракетної оборони