Візит Леоніда Кожари до Ізраїлю опинився під загрозою

05 Feb, 2014 | |

Latest political developments in Ukraine have already caused to obvious difficulties that official Kyiv faced on the international arena. It relates to cancellation of numerous international voyages of the president of Ukraine and the minister for foreign affairs. There are some visible signs that Israel is also able to postpone the official contacts with Ukraine.

Групі глобальної розвідки Geostrategy стало відомо про суттєві труднощі, які виникають у міністерства закордонних справ України у ході підготовки робочого візиту міністра Леоніда КОЖАРИ до Ізраїлю.

Наприкінці минулого року українська та ізраїльські сторони досягли домовленості про те, що протягом першого кварталу 2014 року міністр здійснить робочий візит до Ізраїлю, у ході якого буде обговорено не лише політичний та економічний пакет співпраці між двома країнами, але й графік контактів керівництва України та Ізраїлю протягом 2014 року.

Однак останні трагічні події в Києві, вина в яких великою мірою лежить на чинній владі, а також різка зміна зовнішньополітичних пріоритетів, хаос в українських регіонах, зростання протестних настроїв в українському суспільстві, застосування тортур по відношенню до учасників протестів, різкий відхід від принципів демократії, захисту прав людини та верховенства права – усе це, вочевидь, змусило Тель-Авів почати розгляд питання про перенесення візиту Леоніда КОЖАРИ на невизначений час.

Ослаблена політична позиція президента Віктора ЯНУКОВИЧА, поєднана із тим, що від «бюджетного пирога» все далі відсуваються бізнес-групи, якими керують люди єврейського походження, лише укріплює Ізраїль у намірах тимчасово взяти паузу у відносинах з офіційним Києвом.

Крім того, надмірне втручання росіян у внутрішньополітичні процеси в Україні також не залишилося непоміченим ізраїльськими політиками, які через підтримку, яку Росія надає Ірану (найбільшому ворогу Ізраїлю), все більше дратуються діями Москви на міжнародній арені.

Поки що Тель-Авів не ухвалив остаточне рішення про відмову у візиті Леоніла КОЖАРИ у лютому 2014 року до Ізраїлю. Однак шанси на негатив залишаються доволі високими.

 

Окрім вказаних вище факторів, свою роль у цьому процесі також можуть відігравати Сполучені Штати Америки, які є найближчими союзниками Ізраїлю в регіоні. Адже з початку 2014 року, після невдалих спроб Брюсселю повернути України на шлях євроінтеграції, Вашингтон активно включився в гру «за Україну». Тому створення «міжнародної блокади» за участю країн-союзників може входити до пакету впливу американців на дії української влади.

Аналітики групи Geostrategy вважають, що за яким би сценарієм не розвивалася підготовка візиту міністра Леоніда КОЖАРИ в Ізраїль, очевидно одне: МЗС все більше стає заручником політики офіційного Києві, яка сьогодні спрямовується на вирішення лише одного тактичного питання: як вдруге зробити Віктора ЯНУКОВИЧА президентом України. На алтар вирішення цього питання сьогодні покладна уся зовнішня політика.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна, ЄС: окремі результати дії зони вільної торгівлі

Сергій Даниленко
Модератор групи Geostrategy Сергій Даниленко
analytics@geostrategy.ua

Українські виробники активно використовують преференції в рамках торгівлі між Україною та ЄС. Наприкінці 2016 року вже повністю використано 11 тарифних квот:

Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich)
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США

В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.

Українська армія переможе

Марк Хертлін, (Mark Hertling)
Марк Хертлін, (Mark Hertling) генерал-лейтенант, колишній командувач Збройних сил США в Європі

Протягом своєї військової кар’єри я бачив українських військових у різних ситуаціях. Я бачив їх під час участі у миротворчих операціях на Балканах.