Олімпіада в Сочі: протести набирають силу

05 Feb, 2014 | |

За два дні до старту Олімпійських ігор у Сочі борці за права геїв мають намір провести акції протесту по всьому світу проти російських законів про "гей-пропаганду".

Таким чином учасники протестів хочуть звернути увагу міжнародних спонсорів Олімпіади на ставлення до сексуальних меншин у Росії.

Російський закон про заборону пропаганди нетрадиційних сексуальних відносин серед неповнолітніх, ухвалений минулого року, викликав величезний резонанс.

Політики, правозахисники, а також представники ЛГБТ-спільноти в Росії і за кордоном заявили про переслідування і утиск прав геїв у Росії.

 

Очікується, що протести пройдуть в 19 містах по всьому світу, в тому числі в Лондоні, Нью -Йорку, Парижі та Санкт-Петербурзі.

Борці за права сексменшин сподіваються, що спонсори Олімпіади, такі як McDonald's, Coca-Cola, Samsung і Visa, виступлять проти суперечливих законів.

За словами Марі Кемпбелл, очільниці руху All Out, який є натхненником акції, закон про заборону "гей-пропаганди" суперечить духу Олімпіади.

Російська влада відкидає критику і заявляє, що на права російської ЛБГТ-спільноти ніхто не зазіхає.

 

Дискримінації немає

Президент країни Володимир Путін у недавньому інтерв'ю ВВС заявив, що у нього "з геями товариські відносини".

"Ніяких побоювань для людей цієї нетрадиційної орієнтації, які збираються приїхати як гості або учасники Олімпіади, не існує, - сказав пан Путін. - Люди нетрадиційної орієнтації не можуть почуватися у нас людьми другого сорту, бо їх ніяк не дискримінують".

Незважаючи на заяви Володимира Путіна, багато геїв, як спортсмени, так і вболівальники, висловлювали побоювання, що приїхавши до Росії, вони потраплять під дію закону.

Негативне ставлення до політики російської влади висловили британський прем'єр Девід Кемерон, президент США Барак Обама, відомий британський письменник і актор Стівен Фрай та інші знані люди.

Стівен Фрай запропонував бойкотувати Олімпіаду в Сочі, однак цю ідею не підтримали керівники держав.

Наприкінці січня стало відомо, що уряд Великобританії збільшить фінансування організацій, які відстоюють права геїв у Росії.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek)
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»

Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.

Росіяни не будуть дотримуватися угод

Ельмар Брок
Ельмар Брок, депутат ХДС

Депутат від  ХДС Ельмар Брок не вірить Путіну в питанні трубопроводу по дну  Балтійського моря "Північний потік 2": "Росіяни не будуть дотримуватися своїх домовленостей: якщо буде побудовано " Північний потік 2 ", український транзит закриється.

Україні треба реальна фінансова допомога

Роберт Кан (Robert Kahn)
Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США

На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.