США: санкції проти Ірану матимуть наслідки для усього регіону, і в першу чергу - Іраку

03 Feb, 2012 | |

Введення Сполученими Штатами санкцій проти Ірану, до яких приєдналися країни Європейського Союзу, матимуть негативні наслідки для розвитку усього регіону, і в першу чергу – сусіднього Іраку.

У разі, якщо іракська влада дотримуватиметься у повному обсязі введених проти Ірану санкцій, це може призвести до негативних економічних та політичних наслідків в самому Іраку. Зокрема, необхідно враховувати той факт, що сьогодні Іран є одним з найбільших постачальників продуктів харчування для зруйнованого війною Іраку. Отже, виникнення дефіциту продуктів харчування зможе негативно вплинути на внутрішню ситуацію в Іраку, призвівши до різкого виникнення соціальної напруги та протестних настроїв.

З огляду на це Уряд Ірану проводить активні консультації з Вашингтоном з метою пошуку компромісних варіантів.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Перемир’я на Донбасі триває, але важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди.

Стівен ПАЙФЕР
Стівен ПАЙФЕР, колишній Посол США в Україні, старший науковий співробітник Інституту Брукінгса

Не зважаючи на те, що перемир’я на Донбасі триває, важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди. Російські військові разом із технікою продовжують перебувати на території Донбасу, непідконтрольній Україні.

Україна повинна швидше здійснювати реформи

Ольга ОЛІКЕР
Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies)
Профессор

Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією.

Путін забезпечив виживання режиму Асада

Джон Маккейн
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Заява, що Росія почне виведення деяких збройних сил з Сирії сигналізує проте що Володимир Путін переконаний, що він розбомбив та знищив достатньо супротивників кривавого режиму Асада, щоб забезпечити його виживання.