Леонід Кожара будує корупційні схеми

21 Feb, 2014 | |

The acting foreign minister Leonod Kozhara is preparing the corruption scheme which is solely aimed at using the state budget resources for personal enrichment of the minister and his close partners.

У той час, коли в українській столиці розгортається нечувана людська трагедія, коли практично уся держава охоплена масовими акціями протесту проти насильницьких дій влади, в.о. міністра закордонних справ Леонід КОЖАРА реалізовує корупційні схеми, які дозволять вимивати із скудного бюджету міністерства мільйонні кошти. Робить він це із людиною, яка нещодавно була введена до штатного розкладу міністерства – це директор департаменту з фінансово-адміністративних питань Віктор ДОВГИЙ, народився 1 березня 1953 року в селі Бузівка Жашківського району Черкаської області, колишній генеральний директор ТОВ «Благодать XXI».

 

Яка схема запущена?

Групі Geostrategy із достовірних дипломатичних джерел стало відомо про те, що наказом № 36 від 03 лютого 2014 року Леонід КОЖАРА розширив сферу діяльності «Головного управління комплексного обслуговування і будівництва об’єктів дипломатичної служби» шляхом внесенння змін до статуту цього державного підприємства.

Зроблено це було із однією метою – зробити цю структуру в межах МЗС основним монополістом по наданню широкого спектру послуг, які міністерство отримуватиме за рахунок використання бюджетних коштів.

Зокрема, за задумом Віктора ДОВГОГО, який є довіреною людиною Леоніда КОЖАРИ, «Головного управління комплексного обслуговування і будівництва об’єктів дипломатичної служби» було наділено такими новими повноваженнями:

• здійснення поточного та капітального ремонту будівель та споруд, як на території України, так і за кордоном за рахунок бюджетних коштів та інших джерел фінансування, передбачених законом. Це означає повну монополізацію в одних руках ресурсів на здійснення ремонту, навіть дрібного поточного, українських посольств, представництв та генеральних консульств за кордоном;

• утримання будинків та прилеглих територій в Україні та за кордоном, а також здійснення технічного обслуговування інженерних мереж та комунікацій. Така сама тенденція – монополізація ресурсів;

• організовує та забезпечує транспортно-складське, експедиторське та автотранспортне обслуговування підрозділів дипломатичної служби, а також інших юридичних та фізичних осіб. На практиці це означає, що на доставці дипломатичних вантажів за кордон будуть заробляти гроші люди, близькі до в.о. міністра;

• а) надання запрошення для туристів іноземних держав та громадян за бізнес-направленням, що бажають відвідати Україну,

б) здійснення бронювання квитків та готелів для іноземних делегацій і офіційних представників,

в) укладення договорів із туристичними структурами, фірмами та агенціями. Цими положеннями підприємство, яке раніше лише «обслуговувало та будувало об’єкти дипломатичної служби», наділяється функціями тревел-агенства, яке зароблятиме гроші на іноземних туристах та компаніях, безкоштовно використовуючи при цьому державу;

• а) організація зустрічей зацікавлених фізичних та юридичних осіб з народними депутатами, членами уряду України, з іншими уповноваженими представниками органів державної влади і громадських організацій,

б) надання сприяння МЗС в організації та проведенні семінарів, конгресів, конференцій. Фактично державна структура, отримуючи зовсім непритаманні їй повноваження, стає корупційно лобістською структурою, яка, проте, освоює не ринкові, а саме державні бюджетні ресурси.

• а) виготовлення та реалізація продукції, в тому числі сувенірної, для потреб дипломатичної служби, а також товари народного споживання (шокуюче положення),

б) бере та здає в оренду будівлі, споруди, готелі, земельні ділянки, житлові та нежитлові приміщення. Підприємство матиме право займатися класичним бізнесом, який розвивається за рахунок використання державних об’єктів.

 

Закріплення таких безпрецедентно непропорційних повноважень за «Головним управлінням комплексного обслуговування і будівництва об’єктів дипломатичної служби» дає підстави групі Geostrategy говорити про те, що на базі вузькоспеціалізованого підприємства готується до реалізації масштабна корупційна схема. Діятиме вона за класичною для України схемою – використання бюджетних коштів з метою особистого збагачення керівництва МЗС та близьких до нього людей.

Такі дії є особливо цинічними в умовах, коли, за інформацією джерел групи Geostrategy, центральний апарат міністерства закордонних справ України та усі без виключення українські посольства, консульства та місії при міжнародних організаціях вже другий місяць поспіль повністю позбавленні будь-якого фінансування.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду

Франческо Палермо
Франческо Палермо
Професор порівняльного конституційного права університету Верони

Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.

Україна повинна швидше здійснювати реформи

Ольга ОЛІКЕР
Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies)
Профессор

Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією.

Джихадизм у Казахстані як частина глобальної терористичної мережі

Gordon M. Hahn
Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон

Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон Гордон Ган представив аналітичну доповідь на тему: ДЖИХАДИЗМ В КАЗАХСТАНЕ, КАК ЧАСТЬ ГЛОБАЛЬНОЙ ТЕРРОРИСТИЧЕСКОЙ СЕТИ