Україна:Турчинов закликає ЧФ Росії залишатися на місці

27 Feb, 2014 | |

Вихід російських військ за межі постійної дислокації в Криму українська влада розцінюватиме як агресію. Про це з трибуни Верховної Ради заявив її голова, виконувач обов’язків президента України Олександр Турчинов.

Зранку будівлі парламенту та уряду автономії у Сімферополі захопили невідомі бойовики зі зброєю, які поки що не висувають жодних вимог.

На будівлі Ради міністрів висить прапор Росії.

Очевидці повідомляють, що бачили під під Сімферополем щонайменше сім БТРів.

За інформацією прем'єр-міністра Криму Анатолія Могильова, захоплений також уряд.

За словами пана Могильова, захоплення сталося близько 4-ї ранку. Людей, які перебували у приміщеннях парламенту та уряду, вивели без виявів агресії.

Лідер кримських татар Рефат Чубаров закликав співвітчизників не вдаватися до активних дій: "Я закликаю жителів Криму зберігати спокій і не виявляти ініціативу. Звільнення захоплених приміщень - це компетенція професіоналів та правоохоронних органів".

Раніше глава комітету російської Державної Думи зі справ СНД Леонід Слуцький заявив, що якщо до парламенту РФ надійде відповідне звернення Верховної Ради Криму чи рішення місцевого референдуму, то Держдума може оперативно розглянути приєднання Криму до складу Росії.

Голова СБУ Валентин Наливайченко у вівторок зустрівся з делегацією ОБСЄ і заявив, що усі країни-члени Організації з безпеки і співпраці в Європі виступають за мирне врегулювання ситуації в Криму.

Водночас у Головному управлінні СБУ в Криму на запитання кореспондента BBC Україна про те, чи контролює відомство ситуацію в Криму, відповіли, що від коментарів відмовляються.

Генпрокуратура відкрила провадження за фактом проявів сепаратизму в Криму.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Міжнародні організації втратять свій вплив на глобальну політику

ШАЛЛЕНБЕРГ
Александр ШАЛЛЕНБЕРГ
Федеральний міністр з європейських та міжнародних справ Австрії

В інтерв’ю австрійським ЗМІ Міністр закордонних справ Александр ШАЛЛЕНБЕРГ окреслив наступні думки:

Іран на милість Путіна, безпрецедентний, але крихкий союз

Alireza Nader
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Росія і Іран налагодили безпрецедентний, але крихкий союз на Близькому Сході. Російсько-Іранське співробітництво є ключовим для забезпечення виживання режиму президента Башара Асада в Сирії і знищенням повстанців зі східної частини Алеппо. Російські бомбардувальники використовували іранські війсь

Україна має чим захищатися

Едвард ЧОУ (Edward Chow)
Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США

Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.