ООН: Росія знову бреше

14 Apr, 2014 | |

Екстрене засідання Ради безпеки ООН було скликане на прохання Росії.

Позиція Росії

Повноважний представник Росії в ООН Віталій Чуркін виступав першим, російською мовою. Він заявив, що його країна вважає неприйнятним використання сили українською владою для наведення порядку на сході України.
"Міжнародне співтовариство має вимагати від ставлеників Майдану припинити війну з власним народом", - заявив постійний представник Росії в ООН Віталій Чуркін.

"Жахлива русофобія, що граничить з людиноненависництвом, стала нормою у Верховній Раді. Західні спонсори майданщиків зобов'язані приборкати підопічних які вийшли з-під контролю", - продовжив Чуркін.

Росія вважає що протестуючі на південному сході країни, які виступають за федералізацію України, нікого не тероризують, в той час як влада в Києві, за висловом Чуркіна, збирається використовувати проти народу армію.

Чуркін також категорично спростував дані про скупчення російських військ біля кордону з Україною і про участь російських агентів в ескалації ситуації на сході країни.

Позиція США, Великобританії, Франції та Австралії

Слідом за Віталієм Чуркіним висловились представники США, Великобританії, Франції та Австралії.

Вони були вельми категоричні у своїх оцінках української кризи.
Представник Сполучених Штатів в ООН Саманта Пауер, по суті, звинуватила Росію, в тому, що її представники брешуть членам Ради безпеки. Вона закликала колег не піддаватися пропаганді, яку веде Москва, і "не дати себе обдурити".
"Ми знаємо, хто стоїть за всім цим. Ви можете подивитися, як бійці в Краматорську захоплюють будівлі. Це ті ж люди, які діяли в Криму", - сказала Пауер.

За її словами, єдина сила в регіоні, здатна зрежисирувати і керувати такою злагодженої військовою операцією на великій території - це Росія.

Великобританія , Франція і Австралія також виступили з різким засудженням ролі Росії у подіях в Україні. Представники цих країн підкреслили схожість того що відбувається зараз у східних регіонах з окупацією Криму російськими військами.

"Міжнародне співтовариство не обдурено кремлівською пропагандою і дезінформацією", - резюмував свій виступ представник Великобританії Лайалл Грант.

"Ополченці на південному сході України - це російські збройні сили. Закликаємо Росію припинити провокації" , - заявив представник Австралії.

Посол Франції при ООН Жерар Аро зазначив, що на сході України він бачить повторення кримської ситуації , тільки через місяць.
"Ми закликаємо Росію приєднатися до деескалації конфлікту і разом з іншими членами Ради Безпеки ООН рішуче засудити спроби дестабілізації , що робляться збройними угрупованнями на сході України ", - заявив дипломат.

 

Позиція Китаю.

"Китай глибоко стурбований ескалацією ситуації на Україні. Ситуація в Україні потребує вирішення, що враховує інтереси всіх залучених в конфлікт сторін. Необхідний баланс. Китай, зі свого боку, готовий і далі працювати з колегами рука об руку для того, щоб знайти політичне рішення кризи", - сказав представник Китаю. Його виступ був найкоротшим.

 

Позиція України

Юрій Сергєєв заявив "Уряд України зробив за останні півтора місяці все можливе, щоб уникнути конфронтації. На жаль, всі ці зусилля натрапили на відомі вам обставини. Агенти спецслужб Росії почали спецоперації із захоплення адміністративних будівель на південному сході України".
За його словами, Київ має докази причетності російських спецслужб до ведення підривної діяльності на території України.

 

У самому кінці засідання повпред Росії зауважив, що ніхто з членів Радбезу так і не звернув увагу на головний заклик Москви - не допустити виконання наказу виконуючого обов'язки президента України Олександра Турчинова про притягнення армії.
На це повпред України відповів, що заради миру на Україні Чуркіну треба зробити всього один крок - зателефонувати Володимиру Путіну.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США

 Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.

Про окремі аспекти питань європейської безпеки

Ivo Daalder
Іво ДААЛДЕР (Ivo Daalder), Постійний представник США при НАТО

Розміщення в Європі елементів системи протиракетної оборони

США та Німеччина: триває важкий пошук позиції по Україні

Уільям Дроздяк (William Drozdiak)
Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради

Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради