Едвард Сноуден: суперечка про його статус
Колишній співробітник ЦРУ Едвард Сноуден спростував заяви американської влади про те, що він був звичайним аналітиком, а не секретним фахівцем із комп'ютерних технологій.
Як сказав пан Сноуден в інтерв'ю американському телеканалу NBC, твердження, що він був "системним адміністратором низького рівня", спрямовані на те, щоб ввести людей в оману. Він пояснив, що займався налаштуванням комп'ютерних систем на всіх рівнях - від найнижчого до найвищого.
За словами Едварда Сноудена, він виконував завдання в інтересах уряду США на високому рівні. В тому числі в якості секретного агента ЦРУ і АНБ. Він підкреслив, що США отримували якісніші розвіддані не від людей, а від комп'ютерів .
У серпні минулого року Сноуден отримав тимчасовий притулок у Росії, провівши перед цим більше місяця в транзитній зоні аеропорту "Шереметьєво".
У США пана Сноудена заочно звинувачують у крадіжці державного майна, несанкціонованому доступі до інформації оборонного значення і в навмисній передачі секретної інформації спецслужбам інших держав. По кожному з обвинувачень йому загрожує до десяти років тюремного ув'язнення.
Викриття Сноудена
Торік Сноуден передав велику кількість секретних документів американського Агентства національної безпеки журналістам з різних світових видань, в тому числі британській газеті Guardian та американському виданню Washington Post.
Завдяки інформаційній витоку, який організував пан Сноуден, світ дізнався про урядову програму Агентства національної безпеки США, згідно з якою американські спецслужби займаються збором даних в інтернеті та прослуховуванням телефонних розмов у країни, а також прослуховуванням лідерів інших держав.
Викриття Сноудена викликали суперечки в США про роль спецслужб та законності такого стеження як за іноземцями, так і за громадянами США .
Президент Обама, який спочатку виступив на захист спецслужб, пізніше під тиском суспільства був змушений звернутися до конгресу з проханням урізати повноваження Агентства і заборонити йому зберігати дані телефонних переговорів без спеціального дозволу, а також вимагати від Агентства звертатися за судовим рішенням кожен раз, коли йому потрібен доступ до бази даних телекомунікаційних компаній.
Минулого тижня конгрес США схвалив цей законопроект, передавши його на розгляд сенату.
Звичайний шпигун
В інтерв'ю NBC пан Сноуден сказав, що він був навченим шпигуном в "традиційному значенні цього слова". "Мені доводилося жити і працювати за кордоном під прикриттям... і навіть в деяких випадках мені доводилося жити під чужим ім'ям", - розповів Едвард Сноуден.
При цьому він розповів про себе, як технічного експерта, який не займався вербуванням інших агентів.
Раніше голова комітету з розвідки палати представників американського конгресу Майк Роджерс висловив припущення, що Едвард Сноуден міг працювати на Росію до своєї втечі з США у травні 2013 року.
Сам Сноуден в інтерв'ю американському журналу New Yorker назвав абсурдними припущення про те, що він є російським шпигуном.
У період своєї втечі з США Сноуден був технічним експертом в консалтинговій компанії Booz Allen Hamilton, що працює за контрактом на АНБ.
Чи відходить Україна «на другий план»?
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена
На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.
Допомога для України буде
Джон Кірбі
Питання: «Яким є рівень пріоритетності щодо ухвалення пакетів допомоги Україні й Ізраїлю?», Відповідь Дж.Кірбі:
Джихадизм у Казахстані як частина глобальної терористичної мережі
Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон
Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон Гордон Ган представив аналітичну доповідь на тему: ДЖИХАДИЗМ В КАЗАХСТАНЕ, КАК ЧАСТЬ ГЛОБАЛЬНОЙ ТЕРРОРИСТИЧЕСКОЙ СЕТИ