РБ ООН: Росію майже ніхто не підтримує

03 Jun, 2014 | |

 Вночі з понеділка на вівторок 15 членів Ради Безпеки ООН за закритими дверима провели півторагодинну дискусію щодо проекту російської резолюції про ситуацію в Україні.

Росія представила у Раді Безпеки ООН півторасторінковий проект резолюції щодо припинення насильства та створення гуманітарних коридорів на Сході України.

За словами представника Росії в ООН Віталія Чуркіна, під час дискусії у західних партнерів було так багато питань, що аби Росія на них відповіла, то засідання могло б затягнутися на тиждень.

"Ми ще не знаємо, які будуть наші подальші кроки з цією резолюцією", - заявив представник Росії Віталій Чуркін.

Росія з 1 червня головує у Раді Безпеки ООН.

 

Прохолодна реакція

Західні країни звинувачують Росію у підтримці проросійських повстанців на сході України, яка в свою чергу ці звинувачення відкидає.

"Ми маємо розуміти, що криза в Україні є питанням безпеки та політики, це не гуманітарна криза", - цитує Reuters посла Британії в ООН Марка Лайла Гранта.
Він разом зі своїм французьким колегою розповіли, чого бракує російському проектові резолюції щодо України.

"У тексті не було згадки про територіальну цілісність та суверенітет України, а також не вказане право України захищати свою територіальну цілісність", - заявив французький представник Франції Жерард Аро, вказавши на потребу окремого звіту ООН щодо гуманітарної ситуації в регіоні.

США вже назвали російський проект "лицемірним", адже в цей самий час озброєні бойовики та зброя надходять до України з Росії, а проросійські сепаратисти атакують нові об’єкти та беруть у заручники спостерігачів ОБСЄ.

"Якщо вони закликають до підтримки зменшення напруги та деескалації, було б ефективніше просто припинити так чинити", - заявила у Вашингтоні речник державного департаменту США Джен Псакі.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Путін забезпечив виживання режиму Асада

Джон Маккейн
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Заява, що Росія почне виведення деяких збройних сил з Сирії сигналізує проте що Володимир Путін переконаний, що він розбомбив та знищив достатньо супротивників кривавого режиму Асада, щоб забезпечити його виживання.

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону

Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг
Генсек НАТО

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.