РБ ООН: Росію майже ніхто не підтримує

03 Jun, 2014 | |

 Вночі з понеділка на вівторок 15 членів Ради Безпеки ООН за закритими дверима провели півторагодинну дискусію щодо проекту російської резолюції про ситуацію в Україні.

Росія представила у Раді Безпеки ООН півторасторінковий проект резолюції щодо припинення насильства та створення гуманітарних коридорів на Сході України.

За словами представника Росії в ООН Віталія Чуркіна, під час дискусії у західних партнерів було так багато питань, що аби Росія на них відповіла, то засідання могло б затягнутися на тиждень.

"Ми ще не знаємо, які будуть наші подальші кроки з цією резолюцією", - заявив представник Росії Віталій Чуркін.

Росія з 1 червня головує у Раді Безпеки ООН.

 

Прохолодна реакція

Західні країни звинувачують Росію у підтримці проросійських повстанців на сході України, яка в свою чергу ці звинувачення відкидає.

"Ми маємо розуміти, що криза в Україні є питанням безпеки та політики, це не гуманітарна криза", - цитує Reuters посла Британії в ООН Марка Лайла Гранта.
Він разом зі своїм французьким колегою розповіли, чого бракує російському проектові резолюції щодо України.

"У тексті не було згадки про територіальну цілісність та суверенітет України, а також не вказане право України захищати свою територіальну цілісність", - заявив французький представник Франції Жерард Аро, вказавши на потребу окремого звіту ООН щодо гуманітарної ситуації в регіоні.

США вже назвали російський проект "лицемірним", адже в цей самий час озброєні бойовики та зброя надходять до України з Росії, а проросійські сепаратисти атакують нові об’єкти та беруть у заручники спостерігачів ОБСЄ.

"Якщо вони закликають до підтримки зменшення напруги та деескалації, було б ефективніше просто припинити так чинити", - заявила у Вашингтоні речник державного департаменту США Джен Псакі.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна, ЄС: окремі результати дії зони вільної торгівлі

Сергій Даниленко
Модератор групи Geostrategy Сергій Даниленко
analytics@geostrategy.ua

Українські виробники активно використовують преференції в рамках торгівлі між Україною та ЄС. Наприкінці 2016 року вже повністю використано 11 тарифних квот:

Чи можливі санкції проти українських політиків гомофобів?

Марійе КОРНЕЛІССЕН
Марійе КОРНЕЛІССЕН
депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс»

Марійе КОРНЕЛІССЕН, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс» про санкції проти українських політиків-гомофобів:

Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії

Карл ШЛІТЕР
Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції

Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.