Крим: Меджліс не братиме участі у виборах

13 Jun, 2014 | |

 Меджліс кримськотатарського народу вирішив не брати участі у виборах до парламенту самопроголошеної Республіки Крим, які заплановані на 14 вересня. Про це повідомив голова представницького органу Рефат Чубаров.

За його словами, на це є кілька причин: поспішність виборів, виборча система, яка, на думку пана Чубарова, не дозволить Меджлісу бути конкурентним, а також поведінка самопроголошеної влади півострова, яка не дає "чітких сигналів забезпечення прав кримських татар".

Він також сказав, що додаткову тривогу, яка вплинула на ухвалення такого рішення, викликають зникнення людей у Криму.

Чубаров нагадав про зниклих наприкінці травня членів громадської організації "Український дім" Леоніда Коржа, Тимура Шаймарданова і Сейрана Зінедіна.

Меджліс звернувся до ООН, ОБСЄ та світової спільноти з цього приводу, попросивши "докласти усіх можливостей і зусиль для запобігання у Криму ескалації насильства проти мирного населення".

Через ті самі причини, каже Рефат Чубаров, Меджліс не братиме участі й у місцевих виборах, які мають відбутися або разом з парламентськими, або пізніше - в грудні.

При цьому оглядачі не виключають, що окремі представники Меджлісу такі братимуть участь у виборах.

Натякає на це і кримський спікер Володимир Константинов, який у травні заявив: "Ми формуємо партійну структуру "Єдиної Росії", процес вже завершується, мене тішить активна участь кримських татар у цьому процесі. І вони будуть представлені у нашій партії у повному обсязі на дострокових виборах до Держради республіки, які відбудуться у вересні".

21 травня, не дочекавшись рішення Меджлісу, член національного органу Ремзі Ільясов став заступником пана Константинова.

 

Менше депутатів

Одразу після приєднання Криму до Російської Федерації, не визнаного світовим співтовариством, вибори до місцевого парламенту планували провести у вересні 2015 року.

Однак у квітні депутати звернулись до президента Росії Володимира Путіна з проханням провести вибори на рік швидше, про що й було ухвалено рішення.
На думку Рефата Чубарова, з виборами поспішають, бо хочуть якнайшвидше "легітимізувати ті процеси, які відбулися і відбуваються у Криму".

4 червня парламент Криму ухвалив законопроект, який позбавив жителів півострова права обирати міських і сільських голів. Замість них це робитимуть депутати місцевих рад. При цьому самих депутатів обиратимуть за пропорційною системою і за закритими списками. Кількість місцевих депутатів скоротиться у середньому вдвічі.

За "Конституцією Республіки Крим" парламент матиме право законодавчої ініціативи у Держдумі Росії, а також право на власну законодавчу діяльність.
Кількість депутатів парламенту після виборів скоротиться зі 100 до 75, і вони матимуть недоторканність.

50 депутатів обиратимуть за партійними списками, а 25 – у одномандатних округах.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Ми не маємо європейської армії…

Жозеф Доль ( Joseph Daul)
Жозеф Доль ( Joseph Daul), Голова Європейської народної партії в Європарламенті

Голова найбільшої політичної групи Європарламенту «Європейська народна партія» Джозеф Доль висловив своє розчарування тим, що на разі ніхто не має впевненості з приводу подальшого розвитку ситуації в Україні.

Відставка генерала Флінна та відношення до Росії

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Відставка генерала Флінна також викликає додаткові питання з приводу намірів адміністрації Трампа по відношенню до Росії Володимира Путіна, в тому числі, заяви президента що пропонують моральну еквівалентність між Сполученими Штатами і Росією, незважаючи на вторгнення в Україну, анексію Криму, за

США з імпортера стали експортером газу

Френк Веррастро
Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон

Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон