Крим: Меджліс не братиме участі у виборах

13 Jun, 2014 | |

 Меджліс кримськотатарського народу вирішив не брати участі у виборах до парламенту самопроголошеної Республіки Крим, які заплановані на 14 вересня. Про це повідомив голова представницького органу Рефат Чубаров.

За його словами, на це є кілька причин: поспішність виборів, виборча система, яка, на думку пана Чубарова, не дозволить Меджлісу бути конкурентним, а також поведінка самопроголошеної влади півострова, яка не дає "чітких сигналів забезпечення прав кримських татар".

Він також сказав, що додаткову тривогу, яка вплинула на ухвалення такого рішення, викликають зникнення людей у Криму.

Чубаров нагадав про зниклих наприкінці травня членів громадської організації "Український дім" Леоніда Коржа, Тимура Шаймарданова і Сейрана Зінедіна.

Меджліс звернувся до ООН, ОБСЄ та світової спільноти з цього приводу, попросивши "докласти усіх можливостей і зусиль для запобігання у Криму ескалації насильства проти мирного населення".

Через ті самі причини, каже Рефат Чубаров, Меджліс не братиме участі й у місцевих виборах, які мають відбутися або разом з парламентськими, або пізніше - в грудні.

При цьому оглядачі не виключають, що окремі представники Меджлісу такі братимуть участь у виборах.

Натякає на це і кримський спікер Володимир Константинов, який у травні заявив: "Ми формуємо партійну структуру "Єдиної Росії", процес вже завершується, мене тішить активна участь кримських татар у цьому процесі. І вони будуть представлені у нашій партії у повному обсязі на дострокових виборах до Держради республіки, які відбудуться у вересні".

21 травня, не дочекавшись рішення Меджлісу, член національного органу Ремзі Ільясов став заступником пана Константинова.

 

Менше депутатів

Одразу після приєднання Криму до Російської Федерації, не визнаного світовим співтовариством, вибори до місцевого парламенту планували провести у вересні 2015 року.

Однак у квітні депутати звернулись до президента Росії Володимира Путіна з проханням провести вибори на рік швидше, про що й було ухвалено рішення.
На думку Рефата Чубарова, з виборами поспішають, бо хочуть якнайшвидше "легітимізувати ті процеси, які відбулися і відбуваються у Криму".

4 червня парламент Криму ухвалив законопроект, який позбавив жителів півострова права обирати міських і сільських голів. Замість них це робитимуть депутати місцевих рад. При цьому самих депутатів обиратимуть за пропорційною системою і за закритими списками. Кількість місцевих депутатів скоротиться у середньому вдвічі.

За "Конституцією Республіки Крим" парламент матиме право законодавчої ініціативи у Держдумі Росії, а також право на власну законодавчу діяльність.
Кількість депутатів парламенту після виборів скоротиться зі 100 до 75, і вони матимуть недоторканність.

50 депутатів обиратимуть за партійними списками, а 25 – у одномандатних округах.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Конгрес має надати фінансову підтримку Україні

Бен Кардін
Бен Кардін
Сенатор США, Голова Комітету з закордонних справ Сенату

Сенатор Кардін заявив, що у той час, як багато американських сімей в родинному колі святкували День подяки, ук

Путін висуває вимоги, які, як він знає, ніколи не будуть виконані

Норберт Реттген
Норберт Реттген
Голова Комітету Бундестагу зі зовнішньої політики

Путін висуває вимоги до НАТО, які, як він знає, ніколи не будуть виконані. Чому? Він доручив Лаврову пояснити, що Польща, країни Балтії та Україна є «осиротілими територіями», націленими на НАТО. Чому?

Україна, ЄС: окремі результати дії зони вільної торгівлі

Сергій Даниленко
Модератор групи Geostrategy Сергій Даниленко
analytics@geostrategy.ua

Українські виробники активно використовують преференції в рамках торгівлі між Україною та ЄС. Наприкінці 2016 року вже повністю використано 11 тарифних квот: