Швейцарія: Генеральний прокур країни висуне звинувачення співробітникам Газпрому
До кінця цього року Генеральна прокуратура Швейцарії висуне офіційне звинувачення в корупції проти чотирьох осіб, один з яких може виявитися чинним топ-менеджером «Газпрому», а ще один - вже колишнім, пише газета Tages-Anzeiger. Імена підозрюваних не називаються. Російська сторона запевняє, що не отримувала зі Швейцарії документів, що підтверджують такі наміри.
Один з учасників корупційного скандалу займає в «Газпромі» високий пост, йдеться в статті цюріхського видання. Другий покинув компанію в 2008 році, З 1991 по 2008 роки входив до складу правління «Газпрому» і відповідав за транспортування і зберігання газу. За свою кар'єру він отримав ряд урядових і наукових нагород, включаючи "Почесну грамоту Уряду Російської Федерації», також нагороди за видатний внесок у розвиток газопровідної системи та звання "Ветеран газової промисловості." Коли він вийшов на пенсію в 2008 році, Олексій Міллер дав йому високу оцінку за досягнення в побудові групи. Поточний підозрюваний відіграє важливу роль в енергетичному секторі Росії впродовж багатьох років. Ще в радянські часи він працював у сфері видобутку газу.
Генеральний прокурор підтвердив справу проти двох обвинувачених у зв'язку з активним та пасивним підкупом.
Двох підозрюють у дачі хабара, ще два - люди Газпрому - виграли від платежів. Трьом з обвинувачених також пред'явлено звинувачення у відмиванні грошей в операціях.
Цих людей правоохоронці підозрюють в отриманні хабарів в процесі будівництва газопроводу Ямал - Європа. В цілому вони отримали 2-3% від вартості контракту на поставку компресорних станцій для проекту, повідомило видання з посиланням на свої джерела в прокуратурі. Тільки по одному з розслідуваних випадків мова йде про відкат розміром близько $ 4 млн.
Наскільки великий вплив має пенсіонер Газпрому в Росії показав останній допит в Берні. Обвинувачений привів російського консула в Швейцарії на допит. Генеральний прокурор відмовив дипломатам в доступі, бо це не передбачено в швейцарському Кримінально-процесуальному кодексі.
Ми повинні подвоїти нашу підтримку для України
Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу
Я вважаю, що ця стратегія повинна мати принаймні чотири компоненти: введення більш жорстких санкцій, зміцнення НАТО і наших союзників, демонструючи сильну підтримку для України, і протидія російській пропаганді.
США та Німеччина: триває важкий пошук позиції по Україні
Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради
Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради
Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи
-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?