Швейцарія: Генеральний прокур країни висуне звинувачення співробітникам Газпрому

02 Sep, 2014 | |

До кінця цього року Генеральна прокуратура Швейцарії висуне офіційне звинувачення в корупції проти чотирьох осіб, один з яких може виявитися чинним топ-менеджером «Газпрому», а ще один - вже колишнім, пише газета Tages-Anzeiger. Імена підозрюваних не називаються. Російська сторона запевняє, що не отримувала зі Швейцарії документів, що підтверджують такі наміри. 

Один з учасників корупційного скандалу займає в «Газпромі» високий пост, йдеться в статті цюріхського видання. Другий покинув компанію в 2008 році, З 1991 по 2008 роки входив до складу правління «Газпрому» і відповідав за транспортування і зберігання газу. За свою кар'єру він отримав ряд урядових і наукових нагород, включаючи "Почесну грамоту Уряду Російської Федерації», також нагороди за видатний внесок у розвиток газопровідної системи та звання "Ветеран газової промисловості." Коли він вийшов на пенсію в 2008 році, Олексій Міллер дав йому високу оцінку за досягнення в побудові групи. Поточний підозрюваний відіграє важливу роль в енергетичному секторі Росії впродовж багатьох років. Ще в радянські часи він працював у сфері видобутку газу.

Генеральний прокурор підтвердив справу проти двох обвинувачених у зв'язку з активним та пасивним підкупом.

Двох підозрюють у дачі хабара, ще два - люди Газпрому - виграли від платежів. Трьом з обвинувачених також пред'явлено звинувачення у відмиванні грошей в операціях.

Цих людей правоохоронці підозрюють в отриманні хабарів в процесі будівництва газопроводу Ямал - Європа. В цілому вони отримали 2-3% від вартості контракту на поставку компресорних станцій для проекту, повідомило видання з посиланням на свої джерела в прокуратурі. Тільки по одному з розслідуваних випадків мова йде про відкат розміром близько $ 4 млн.

Наскільки великий вплив має пенсіонер Газпрому в Росії показав останній допит в Берні. Обвинувачений привів російського консула в Швейцарії на допит. Генеральний прокурор відмовив дипломатам в доступі, бо це не передбачено в швейцарському Кримінально-процесуальному кодексі.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Скасувати санкції США в обмін на скорочення ядерного арсеналу РФ - це віддати Україну

Ельмар Брок
Ельмар Брок
Голова комітету з закордонних справ Європарламенту

Скасувати санкції проти Росії, запроваджені США у зв'язку з анексією Криму та агресією проти України, в обмін на скорочення Москвою її ядерного арсеналу означало б "угоду про продаж свободи іншої країни", вважає чинний голова комітету Європарламенту з закордонних справ, представник німецького Хри

Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США

 Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.

Путін висуває вимоги, які, як він знає, ніколи не будуть виконані

Норберт Реттген
Норберт Реттген
Голова Комітету Бундестагу зі зовнішньої політики

Путін висуває вимоги до НАТО, які, як він знає, ніколи не будуть виконані. Чому? Він доручив Лаврову пояснити, що Польща, країни Балтії та Україна є «осиротілими територіями», націленими на НАТО. Чому?