Швейцарія: Генеральний прокур країни висуне звинувачення співробітникам Газпрому

02 Sep, 2014 | |

До кінця цього року Генеральна прокуратура Швейцарії висуне офіційне звинувачення в корупції проти чотирьох осіб, один з яких може виявитися чинним топ-менеджером «Газпрому», а ще один - вже колишнім, пише газета Tages-Anzeiger. Імена підозрюваних не називаються. Російська сторона запевняє, що не отримувала зі Швейцарії документів, що підтверджують такі наміри. 

Один з учасників корупційного скандалу займає в «Газпромі» високий пост, йдеться в статті цюріхського видання. Другий покинув компанію в 2008 році, З 1991 по 2008 роки входив до складу правління «Газпрому» і відповідав за транспортування і зберігання газу. За свою кар'єру він отримав ряд урядових і наукових нагород, включаючи "Почесну грамоту Уряду Російської Федерації», також нагороди за видатний внесок у розвиток газопровідної системи та звання "Ветеран газової промисловості." Коли він вийшов на пенсію в 2008 році, Олексій Міллер дав йому високу оцінку за досягнення в побудові групи. Поточний підозрюваний відіграє важливу роль в енергетичному секторі Росії впродовж багатьох років. Ще в радянські часи він працював у сфері видобутку газу.

Генеральний прокурор підтвердив справу проти двох обвинувачених у зв'язку з активним та пасивним підкупом.

Двох підозрюють у дачі хабара, ще два - люди Газпрому - виграли від платежів. Трьом з обвинувачених також пред'явлено звинувачення у відмиванні грошей в операціях.

Цих людей правоохоронці підозрюють в отриманні хабарів в процесі будівництва газопроводу Ямал - Європа. В цілому вони отримали 2-3% від вартості контракту на поставку компресорних станцій для проекту, повідомило видання з посиланням на свої джерела в прокуратурі. Тільки по одному з розслідуваних випадків мова йде про відкат розміром близько $ 4 млн.

Наскільки великий вплив має пенсіонер Газпрому в Росії показав останній допит в Берні. Обвинувачений привів російського консула в Швейцарії на допит. Генеральний прокурор відмовив дипломатам в доступі, бо це не передбачено в швейцарському Кримінально-процесуальному кодексі.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Перемир’я на Донбасі триває, але важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди.

Стівен ПАЙФЕР
Стівен ПАЙФЕР, колишній Посол США в Україні, старший науковий співробітник Інституту Брукінгса

Не зважаючи на те, що перемир’я на Донбасі триває, важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди. Російські військові разом із технікою продовжують перебувати на території Донбасу, непідконтрольній Україні.

Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії

Карл ШЛІТЕР
Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції

Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.  

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?