Швейцарія: Генеральний прокур країни висуне звинувачення співробітникам Газпрому

02 Sep, 2014 | |

До кінця цього року Генеральна прокуратура Швейцарії висуне офіційне звинувачення в корупції проти чотирьох осіб, один з яких може виявитися чинним топ-менеджером «Газпрому», а ще один - вже колишнім, пише газета Tages-Anzeiger. Імена підозрюваних не називаються. Російська сторона запевняє, що не отримувала зі Швейцарії документів, що підтверджують такі наміри. 

Один з учасників корупційного скандалу займає в «Газпромі» високий пост, йдеться в статті цюріхського видання. Другий покинув компанію в 2008 році, З 1991 по 2008 роки входив до складу правління «Газпрому» і відповідав за транспортування і зберігання газу. За свою кар'єру він отримав ряд урядових і наукових нагород, включаючи "Почесну грамоту Уряду Російської Федерації», також нагороди за видатний внесок у розвиток газопровідної системи та звання "Ветеран газової промисловості." Коли він вийшов на пенсію в 2008 році, Олексій Міллер дав йому високу оцінку за досягнення в побудові групи. Поточний підозрюваний відіграє важливу роль в енергетичному секторі Росії впродовж багатьох років. Ще в радянські часи він працював у сфері видобутку газу.

Генеральний прокурор підтвердив справу проти двох обвинувачених у зв'язку з активним та пасивним підкупом.

Двох підозрюють у дачі хабара, ще два - люди Газпрому - виграли від платежів. Трьом з обвинувачених також пред'явлено звинувачення у відмиванні грошей в операціях.

Цих людей правоохоронці підозрюють в отриманні хабарів в процесі будівництва газопроводу Ямал - Європа. В цілому вони отримали 2-3% від вартості контракту на поставку компресорних станцій для проекту, повідомило видання з посиланням на свої джерела в прокуратурі. Тільки по одному з розслідуваних випадків мова йде про відкат розміром близько $ 4 млн.

Наскільки великий вплив має пенсіонер Газпрому в Росії показав останній допит в Берні. Обвинувачений привів російського консула в Швейцарії на допит. Генеральний прокурор відмовив дипломатам в доступі, бо це не передбачено в швейцарському Кримінально-процесуальному кодексі.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

США з імпортера стали експортером газу

Френк Веррастро
Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон

Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон

Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Blake Clayton
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Продовження погіршення ситуації в Лівії, Єгипті та інших країнах Північної Африки та Близького Сходу суттєво впливають на формування світових цін на енергоносії, у першу чергу - нафти. Я вважаю, що сьогодні США недостатньо працюють над збільшенням стратегічних обсягів нафти.

Ми повинні подвоїти нашу підтримку для України

Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу
Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу

Я вважаю, що ця стратегія повинна мати принаймні чотири компоненти: введення більш жорстких санкцій, зміцнення НАТО і наших союзників, демонструючи сильну підтримку для України, і протидія російській пропаганді.