Кашмір: Індія вимагає від Пакистану припинити обстріли

09 Oct, 2014 | |

 Індія попередила Пакистан про рішучу відсіч, якщо не припиниться "нічим не спровокована" стрілянина у Кашмірі.
Міністр оборони Арун Джейтлі сказав, що в разі продовження нападів Індія зробить так, щоби Пакистану це було "не по кишені".
Ця заява індійської влади стала найрізкішою від часу ескалації конфлікту на кордоні між двома ядерними державами.
Повідомляється, що щонайменше 19 осіб загинули після початку конфлікту, який триває від минулої п'ятниці.
Серед убитих 11 - з пакистанського боку, восьмеро - з індійського.
Обидві сторони звинувачують одна одну в початку бойових дій.

 

"Авантюризм"

Обидві сторони продовжували вести перестрілку вночі в середу. Представники індійської влади заявили, що вісім осіб, серед них троє військових - були поранені.

"Якщо Пакистан продовжить цей авантюризм, наші сили зроблять ціну цього авантюризму неприйнятною для них," - сказав міністр оборони Індії на брифінгу.
"Пакистан повинен зупинити цю стрілянину та артилерійський обстріл, які були не спровоковані, якщо країна хоче миру на кордоні", - вказав міністр Джейтлі.
Стрілянина на кордоні в Кашмирі триває з минулої п'ятниці

Відповідаючи на питання про причини різкого зростання насильства, урядовець назвав це спробою посилити напруження з "внутрішніх і міжнародних причин", не вдаючись у деталі.

Він заявив, що стрілянина пакистанських військ була "прикриттям" для того, щоб на територію Індії проникли бойовики. "Існує зв'язок між стріляниною і проникненням (бойовиків, які базуються у Пакистані - Ред.)" - сказав міністр.
За декілька місяців до цього конфлікту на кордоні новий прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді запросив свого пакистанського колегу Наваза Шарифа на власну інавгурацію.
Однак відтоді відносини між країнами погіршилися.

У серпні Індія скасувала переговори з Пакистаном та звинуватила владу країни в втручанні в свої внутрішні справи.
Минулого місяця пан Моді у своїй першій промові в ООН заявив, що хоче мирних переговорів з Пакистаном, але наполягав, що сусідня країна повинна створити "відповідну атмосферу".
Угода про припинення вогню в спірному регіоні Кашміру була підписана у 2003 році, однак країни часто звинувачують одна одну в порушенні домовленостей.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

США з імпортера стали експортером газу

Френк Веррастро
Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон

Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон

Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду

Франческо Палермо
Франческо Палермо
Професор порівняльного конституційного права університету Верони

Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.

Скасувати санкції США в обмін на скорочення ядерного арсеналу РФ - це віддати Україну

Ельмар Брок
Ельмар Брок
Голова комітету з закордонних справ Європарламенту

Скасувати санкції проти Росії, запроваджені США у зв'язку з анексією Криму та агресією проти України, в обмін на скорочення Москвою її ядерного арсеналу означало б "угоду про продаж свободи іншої країни", вважає чинний голова комітету Європарламенту з закордонних справ, представник німецького Хри