Швеція: пошук підводного човна зупинено

24 Oct, 2014 | |

Шведське Міноборони зупиняє операцію із пошуку "невідомого підводного об'єкта" у своїх водах у Балтійському морі.

"Сьогодні о 8 годині завершилася основна частина морської розвідувальної операції, що проводилася у Стокгольмському архіпелазі з минулої п'ятниці. Це означає, що основна частина кораблів і підрозділів морської піхоти повернулася у порти і приведена у звичайну готовність", - йдеться в заяві прес-служби генштабу.

Шведські військові додають, що незначні наземні підрозділи поки залишаються зі спеціальними завданнями в районі пошуків.

При цьому у заяві не уточнюється, з яких причин Міноборони вирішило зупинити операцію.

Раніше Швеція повідомляла, що починає нову фазу пошуків невідомого об'єкта у районі Стокгольмського архіпелагу.

 

"Невпинні спекуляції"

Шведські військові вели пошуки ймовірної субмарини у морі, з повітря, а також на суші.
Минулого тижня шведська преса повідомила про те, що шведи перехопили сигнал про допомогу російською мовою.

За деякими даними, підводним "об'єктом" могла бути російська субмарина.
Москва категорично заперечує свою причетність до "невідомого об'єкта". Російська влада висловлювала припущення, що у шведських водах могла загубитися голландська субмарина.

"У зв'язку із невпинними спекуляціями шведської сторони на тему виявлення російської субмарини, з нетерпінням чекаємо кульмінації цієї захопливої операції", - заявив у п'ятницю представник російського міноборони Ігор Конашенков.
Якщо підводного човна знайдуть, його можуть змусити піднятися на поверхню за допомогою зброї, кажуть шведські військові
За його словами, спроби знайти "російський слід" у шведських водах ні до чого не призведуть.

"Такі нічим не обґрунтовані дії шведського військового відомства, підігріті риторикою в дусі холодної війни, сьогодні ведуть тільки до ескалації напруги в регіоні, - наголосив пан Конашенков. - Підсумком же їх може стати не зміцнення безпеки окремої країни, а підрив підвалин морської економічної діяльності в акваторії Балтійського моря".

 

Іл-20 над Балтикою

Напередодні військові літаки НАТО перехопили над Балтійським морем російський шпигунський літак, заявив альянс.

Як стверджують у НАТО, російський літак вилетів із Калінінграда у вівторок і спочатку на його перехоплення вирушили данські військові літаки, коли він наблизився до Данії, а потім він полетів на північ у бік Швеції.

Перехоплений шведськими літаками, Іл-20 увійшов у повітряний простір Естонії, де перебував менше однієї хвилини і де його супроводжували португальські літаки F-16.

Речник міністерства оборони Росії заявив, що російський військовий літак вилетів з аеродрому Храброво в Калінінграді і літав "над нейтральними водами Балтійського моря".

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Ми повинні продовжити надавати підтримку

Боб Коркер (Bob Corker)
Сенатор США Боб Коркер (Bob Corker) республіканець-Теннесі

Після телефонної розмови з послом США в Україні Джеффрі Пайєттом, сенатор США Боб Коркер (республіканець-Теннесі), голова сенатського комітету із закордонних справ, наголосив на подальшій

Відставка генерала Флінна та відношення до Росії

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Відставка генерала Флінна також викликає додаткові питання з приводу намірів адміністрації Трампа по відношенню до Росії Володимира Путіна, в тому числі, заяви президента що пропонують моральну еквівалентність між Сполученими Штатами і Росією, незважаючи на вторгнення в Україну, анексію Криму, за

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?