Швейцарія, Росія: компанія Gunvor продає свої російські активи

27 Oct, 2014 | |

Нафтотрейдингова компанія Gunvor має намір продати свої активи в Росії. Вони були одним з головних джерел прибутку трейдерів, поки США не запровадили санкції щодо засновника компанії Геннадія Тимченка (близький друг російського президента Путіна ).

Тимченко продав свою 43-відсоткову частку в швейцарській компанії її генеральному директору, громадянину Швеції Турбйорну Тьорнквісту 19 березня, за день до введення американських санкцій проти членів найближчого оточення російського президента Володимира Путіна.

Тепер 61-річний Тьорнквіст має намір диверсифікувати ринки компанії, набуваючи нових активів в Південній Америці, Азії, Європі та США.

Геннадій Тимченко, який має громадянство Фінляндії, завжди заперечував свою близькість до Путіна і особливо вплив цього знайомства на його успіхи в торгівлі нафтою.

Володимир Путін і керівники компанії також спростовують твердження мінфіну США про те, що російський президент таємно володіє якоюсь часткою Gunvor.

 

"Перебалансувати портфель"

У середині 2000-х через компанію проходила третина нафтового експорту Росії, проте потім ця частка знизилася, здебільшого через те, що держкомпанія "Роснефть" і її приватні конкуренти стали торгувати з партнерами безпосередньо.
Нині, як пише Financial Times, 13% сирої нафти, що продається Gunvor, видобуваються в Росії. Компанії також належать частки в нафтоналивних терміналах в Усть-Лузі під Санкт-Петербургом і в Новоросійську.
"У нас з'явилася можливість перебалансувати наш інвестиційний портфель відповідно до наших дедалі більших глобальних амбіцій", - сказано в заяві компанії.

"Оскільки значна частина наших інвестицій перебувають Росії, з часом ми будемо вибірково продавати частину цих активів. Ми не очікуємо, що це якось істотно вплине на нашу нинішню діяльність в Росії", - відзначає Gunvor.

Тьорнквіст і Тимченко працюють разом з 1997 року. Компанія була названа на честь матері шведського бізнесмена.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Відставка генерала Флінна та відношення до Росії

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Відставка генерала Флінна також викликає додаткові питання з приводу намірів адміністрації Трампа по відношенню до Росії Володимира Путіна, в тому числі, заяви президента що пропонують моральну еквівалентність між Сполученими Штатами і Росією, незважаючи на вторгнення в Україну, анексію Криму, за

Якщо Зеленський підведе, Україна опиниться в депресії

Ганс ван Баален
Ганс ван Баален, Президент європейських лібералів

Україна житиме у непростий період, коли новий президент і старий уряд мають у той чи той спосіб співпрацювати з парламентом, який буде переобрано у жовтні. Для цього потрібна гнучкість заради інтересів України, це може бути нелегко.

Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США

 Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.