Швейцарія, Росія: компанія Gunvor продає свої російські активи

27 Oct, 2014 | |

Нафтотрейдингова компанія Gunvor має намір продати свої активи в Росії. Вони були одним з головних джерел прибутку трейдерів, поки США не запровадили санкції щодо засновника компанії Геннадія Тимченка (близький друг російського президента Путіна ).

Тимченко продав свою 43-відсоткову частку в швейцарській компанії її генеральному директору, громадянину Швеції Турбйорну Тьорнквісту 19 березня, за день до введення американських санкцій проти членів найближчого оточення російського президента Володимира Путіна.

Тепер 61-річний Тьорнквіст має намір диверсифікувати ринки компанії, набуваючи нових активів в Південній Америці, Азії, Європі та США.

Геннадій Тимченко, який має громадянство Фінляндії, завжди заперечував свою близькість до Путіна і особливо вплив цього знайомства на його успіхи в торгівлі нафтою.

Володимир Путін і керівники компанії також спростовують твердження мінфіну США про те, що російський президент таємно володіє якоюсь часткою Gunvor.

 

"Перебалансувати портфель"

У середині 2000-х через компанію проходила третина нафтового експорту Росії, проте потім ця частка знизилася, здебільшого через те, що держкомпанія "Роснефть" і її приватні конкуренти стали торгувати з партнерами безпосередньо.
Нині, як пише Financial Times, 13% сирої нафти, що продається Gunvor, видобуваються в Росії. Компанії також належать частки в нафтоналивних терміналах в Усть-Лузі під Санкт-Петербургом і в Новоросійську.
"У нас з'явилася можливість перебалансувати наш інвестиційний портфель відповідно до наших дедалі більших глобальних амбіцій", - сказано в заяві компанії.

"Оскільки значна частина наших інвестицій перебувають Росії, з часом ми будемо вибірково продавати частину цих активів. Ми не очікуємо, що це якось істотно вплине на нашу нинішню діяльність в Росії", - відзначає Gunvor.

Тьорнквіст і Тимченко працюють разом з 1997 року. Компанія була названа на честь матері шведського бізнесмена.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Традиційна зброя знову стає головною у конфліктах

Borrell
Жозеп Боррель
Високий представник ЄС

Широкомасштабне вторгнення росії в Україна нагадало державам-членам Європейського Союзу про критичну важливість мати на своєму балансі достатню кількість традиційного озброєння. Зокрема, мова йде про танки, артилерію та снаряди.

Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена

На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.

Ми повинні продовжити надавати підтримку

Боб Коркер (Bob Corker)
Сенатор США Боб Коркер (Bob Corker) республіканець-Теннесі

Після телефонної розмови з послом США в Україні Джеффрі Пайєттом, сенатор США Боб Коркер (республіканець-Теннесі), голова сенатського комітету із закордонних справ, наголосив на подальшій