Швейцарія, Росія: компанія Gunvor продає свої російські активи

27 Oct, 2014 | |

Нафтотрейдингова компанія Gunvor має намір продати свої активи в Росії. Вони були одним з головних джерел прибутку трейдерів, поки США не запровадили санкції щодо засновника компанії Геннадія Тимченка (близький друг російського президента Путіна ).

Тимченко продав свою 43-відсоткову частку в швейцарській компанії її генеральному директору, громадянину Швеції Турбйорну Тьорнквісту 19 березня, за день до введення американських санкцій проти членів найближчого оточення російського президента Володимира Путіна.

Тепер 61-річний Тьорнквіст має намір диверсифікувати ринки компанії, набуваючи нових активів в Південній Америці, Азії, Європі та США.

Геннадій Тимченко, який має громадянство Фінляндії, завжди заперечував свою близькість до Путіна і особливо вплив цього знайомства на його успіхи в торгівлі нафтою.

Володимир Путін і керівники компанії також спростовують твердження мінфіну США про те, що російський президент таємно володіє якоюсь часткою Gunvor.

 

"Перебалансувати портфель"

У середині 2000-х через компанію проходила третина нафтового експорту Росії, проте потім ця частка знизилася, здебільшого через те, що держкомпанія "Роснефть" і її приватні конкуренти стали торгувати з партнерами безпосередньо.
Нині, як пише Financial Times, 13% сирої нафти, що продається Gunvor, видобуваються в Росії. Компанії також належать частки в нафтоналивних терміналах в Усть-Лузі під Санкт-Петербургом і в Новоросійську.
"У нас з'явилася можливість перебалансувати наш інвестиційний портфель відповідно до наших дедалі більших глобальних амбіцій", - сказано в заяві компанії.

"Оскільки значна частина наших інвестицій перебувають Росії, з часом ми будемо вибірково продавати частину цих активів. Ми не очікуємо, що це якось істотно вплине на нашу нинішню діяльність в Росії", - відзначає Gunvor.

Тьорнквіст і Тимченко працюють разом з 1997 року. Компанія була названа на честь матері шведського бізнесмена.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україні треба реальна фінансова допомога

Роберт Кан (Robert Kahn)
Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США

На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.  

Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії

Карл ШЛІТЕР
Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції

Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.  

Ми повинні подвоїти нашу підтримку для України

Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу
Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу

Я вважаю, що ця стратегія повинна мати принаймні чотири компоненти: введення більш жорстких санкцій, зміцнення НАТО і наших союзників, демонструючи сильну підтримку для України, і протидія російській пропаганді.