Білорусь: у 2015 році з’явиться нова російська військова база

30 Oct, 2014 | |

У 2015 році Москва має намір розмістити в білоруському місті Бобруйську дванадцять бойових і два навчально-бойових російських літаки Су-27, заявив в Мінську міністр оборони Росії Сергій Шойгу після засідання спільної колегії міністерств оборони Росії і Білорусі.

Крім цього Шойгу планує відправити туди ланку бойових вертольотів Мі-8.
Опозиція в Білорусі не схвалює подібні перспективи, а на думку деяких спостерігачів, ще далеко не факт, що і білоруський їх підтримає.

Раніше планувалося, що нова російська військова авіабаза з'явиться в Білорусі до 2016 року.

Росія перекинула військові літаки в Білорусь минулої весни, щоб забезпечувати протиповітряну оборону і недоторканність повітряного простору союзної держави Білорусі та Росії.

Бойова ланка у білоруському місті Барановичі, що спочатку складалася з чотирьох винищувачів, до кінця цього року має перетворитися у полк винищувачів Су-27СМ3 у складі двох ескадрилій.
Раніше головком ВПС РФ генерал-полковник Віктор Бондарєв казав, що всього планують перекинути 24 машини.

 

Лукашенко схвалить?

Білоруський президент Олександр Лукашенко незадовго до перельоту російської ланки до Барановичів підтримав розміщення на території країни 12-15 російських винищувачів у відповідь на перекидання НАТО авіаційних сил до Балтії та Польщі.
За нову авіабазу Лукашенко вимагатиме нову плату - чи то у цінах на нафту, чи у вигляді нових російських кредитів.
Аналітики помітили тоді, що Лукашенко вимушено погодився з рішенням Москви про перекидання до Білорусі військових літаків на тлі подій в Україні та активної реакції Європи на анексію Москвою українського Криму.
Опозиція звинуватила білоруського президента у порушенні нейтрального статусу Білорусі, зафіксованого її конституцією.
Заява Шойгу про нову авіабазу може зазнати ревізії з боку головнокомандувача білоруської армії - президента Лукашенка.

 

"Фактор стримування Європи"

Білоруські неурядові організації виступають проти планів і фактів розміщення російської військової авіації на території країни.
Цей протест зрозумілий пересічним білорусам: Білорусь впродовж століть ставала плацдармом активних військових дій між Європою і Росією.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Ми повинні продовжити надавати підтримку

Боб Коркер (Bob Corker)
Сенатор США Боб Коркер (Bob Corker) республіканець-Теннесі

Після телефонної розмови з послом США в Україні Джеффрі Пайєттом, сенатор США Боб Коркер (республіканець-Теннесі), голова сенатського комітету із закордонних справ, наголосив на подальшій

Ми не маємо європейської армії…

Жозеф Доль ( Joseph Daul)
Жозеф Доль ( Joseph Daul), Голова Європейської народної партії в Європарламенті

Голова найбільшої політичної групи Європарламенту «Європейська народна партія» Джозеф Доль висловив своє розчарування тим, що на разі ніхто не має впевненості з приводу подальшого розвитку ситуації в Україні.

Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich)
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США

В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.