Білорусь: у 2015 році з’явиться нова російська військова база
У 2015 році Москва має намір розмістити в білоруському місті Бобруйську дванадцять бойових і два навчально-бойових російських літаки Су-27, заявив в Мінську міністр оборони Росії Сергій Шойгу після засідання спільної колегії міністерств оборони Росії і Білорусі.
Крім цього Шойгу планує відправити туди ланку бойових вертольотів Мі-8.
Опозиція в Білорусі не схвалює подібні перспективи, а на думку деяких спостерігачів, ще далеко не факт, що і білоруський їх підтримає.
Раніше планувалося, що нова російська військова авіабаза з'явиться в Білорусі до 2016 року.
Росія перекинула військові літаки в Білорусь минулої весни, щоб забезпечувати протиповітряну оборону і недоторканність повітряного простору союзної держави Білорусі та Росії.
Бойова ланка у білоруському місті Барановичі, що спочатку складалася з чотирьох винищувачів, до кінця цього року має перетворитися у полк винищувачів Су-27СМ3 у складі двох ескадрилій.
Раніше головком ВПС РФ генерал-полковник Віктор Бондарєв казав, що всього планують перекинути 24 машини.
Лукашенко схвалить?
Білоруський президент Олександр Лукашенко незадовго до перельоту російської ланки до Барановичів підтримав розміщення на території країни 12-15 російських винищувачів у відповідь на перекидання НАТО авіаційних сил до Балтії та Польщі.
За нову авіабазу Лукашенко вимагатиме нову плату - чи то у цінах на нафту, чи у вигляді нових російських кредитів.
Аналітики помітили тоді, що Лукашенко вимушено погодився з рішенням Москви про перекидання до Білорусі військових літаків на тлі подій в Україні та активної реакції Європи на анексію Москвою українського Криму.
Опозиція звинуватила білоруського президента у порушенні нейтрального статусу Білорусі, зафіксованого її конституцією.
Заява Шойгу про нову авіабазу може зазнати ревізії з боку головнокомандувача білоруської армії - президента Лукашенка.
"Фактор стримування Європи"
Білоруські неурядові організації виступають проти планів і фактів розміщення російської військової авіації на території країни.
Цей протест зрозумілий пересічним білорусам: Білорусь впродовж століть ставала плацдармом активних військових дій між Європою і Росією.
Україна має чим захищатися
Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США
Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.
Україна, ЄС: окремі результати дії зони вільної торгівлі
Модератор групи Geostrategy Сергій Даниленко
Українські виробники активно використовують преференції в рамках торгівлі між Україною та ЄС. Наприкінці 2016 року вже повністю використано 11 тарифних квот:
Традиційна зброя знову стає головною у конфліктах
Жозеп Боррель
Широкомасштабне вторгнення росії в Україна нагадало державам-членам Європейського Союзу про критичну важливість мати на своєму балансі достатню кількість традиційного озброєння. Зокрема, мова йде про танки, артилерію та снаряди.