Білорусь: у 2015 році з’явиться нова російська військова база

30 Oct, 2014 | |

У 2015 році Москва має намір розмістити в білоруському місті Бобруйську дванадцять бойових і два навчально-бойових російських літаки Су-27, заявив в Мінську міністр оборони Росії Сергій Шойгу після засідання спільної колегії міністерств оборони Росії і Білорусі.

Крім цього Шойгу планує відправити туди ланку бойових вертольотів Мі-8.
Опозиція в Білорусі не схвалює подібні перспективи, а на думку деяких спостерігачів, ще далеко не факт, що і білоруський їх підтримає.

Раніше планувалося, що нова російська військова авіабаза з'явиться в Білорусі до 2016 року.

Росія перекинула військові літаки в Білорусь минулої весни, щоб забезпечувати протиповітряну оборону і недоторканність повітряного простору союзної держави Білорусі та Росії.

Бойова ланка у білоруському місті Барановичі, що спочатку складалася з чотирьох винищувачів, до кінця цього року має перетворитися у полк винищувачів Су-27СМ3 у складі двох ескадрилій.
Раніше головком ВПС РФ генерал-полковник Віктор Бондарєв казав, що всього планують перекинути 24 машини.

 

Лукашенко схвалить?

Білоруський президент Олександр Лукашенко незадовго до перельоту російської ланки до Барановичів підтримав розміщення на території країни 12-15 російських винищувачів у відповідь на перекидання НАТО авіаційних сил до Балтії та Польщі.
За нову авіабазу Лукашенко вимагатиме нову плату - чи то у цінах на нафту, чи у вигляді нових російських кредитів.
Аналітики помітили тоді, що Лукашенко вимушено погодився з рішенням Москви про перекидання до Білорусі військових літаків на тлі подій в Україні та активної реакції Європи на анексію Москвою українського Криму.
Опозиція звинуватила білоруського президента у порушенні нейтрального статусу Білорусі, зафіксованого її конституцією.
Заява Шойгу про нову авіабазу може зазнати ревізії з боку головнокомандувача білоруської армії - президента Лукашенка.

 

"Фактор стримування Європи"

Білоруські неурядові організації виступають проти планів і фактів розміщення російської військової авіації на території країни.
Цей протест зрозумілий пересічним білорусам: Білорусь впродовж століть ставала плацдармом активних військових дій між Європою і Росією.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Місія Кокса-Квасьнєвського повинна діяти до саміту «Східного партнерства»

Крістіан ВІГЕНІН
Крістіан ВІГЕНІН, (Крістіан Іванов Вігенін), Депутат Європарламенту (група «Прогресивний альянс соціалістів і демократів), голова Парламентського асамблеї «Східного партнерства»

Крістіан ВІГЕНІН, депутат Європарламенту (група «Прогресивний альянс соціалістів і демократів), голова Парламентського асамблеї «Східного партнерства» про діяльність місії Кокс-Квасьнєвський:

Росіяни не будуть дотримуватися угод

Ельмар Брок
Ельмар Брок, депутат ХДС

Депутат від  ХДС Ельмар Брок не вірить Путіну в питанні трубопроводу по дну  Балтійського моря "Північний потік 2": "Росіяни не будуть дотримуватися своїх домовленостей: якщо буде побудовано " Північний потік 2 ", український транзит закриється.

2013 рік – найбільш складний для Ірану

Аліреза Надер (Alireza Nader)
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND