Білорусь: у 2015 році з’явиться нова російська військова база

30 Oct, 2014 | |

У 2015 році Москва має намір розмістити в білоруському місті Бобруйську дванадцять бойових і два навчально-бойових російських літаки Су-27, заявив в Мінську міністр оборони Росії Сергій Шойгу після засідання спільної колегії міністерств оборони Росії і Білорусі.

Крім цього Шойгу планує відправити туди ланку бойових вертольотів Мі-8.
Опозиція в Білорусі не схвалює подібні перспективи, а на думку деяких спостерігачів, ще далеко не факт, що і білоруський їх підтримає.

Раніше планувалося, що нова російська військова авіабаза з'явиться в Білорусі до 2016 року.

Росія перекинула військові літаки в Білорусь минулої весни, щоб забезпечувати протиповітряну оборону і недоторканність повітряного простору союзної держави Білорусі та Росії.

Бойова ланка у білоруському місті Барановичі, що спочатку складалася з чотирьох винищувачів, до кінця цього року має перетворитися у полк винищувачів Су-27СМ3 у складі двох ескадрилій.
Раніше головком ВПС РФ генерал-полковник Віктор Бондарєв казав, що всього планують перекинути 24 машини.

 

Лукашенко схвалить?

Білоруський президент Олександр Лукашенко незадовго до перельоту російської ланки до Барановичів підтримав розміщення на території країни 12-15 російських винищувачів у відповідь на перекидання НАТО авіаційних сил до Балтії та Польщі.
За нову авіабазу Лукашенко вимагатиме нову плату - чи то у цінах на нафту, чи у вигляді нових російських кредитів.
Аналітики помітили тоді, що Лукашенко вимушено погодився з рішенням Москви про перекидання до Білорусі військових літаків на тлі подій в Україні та активної реакції Європи на анексію Москвою українського Криму.
Опозиція звинуватила білоруського президента у порушенні нейтрального статусу Білорусі, зафіксованого її конституцією.
Заява Шойгу про нову авіабазу може зазнати ревізії з боку головнокомандувача білоруської армії - президента Лукашенка.

 

"Фактор стримування Європи"

Білоруські неурядові організації виступають проти планів і фактів розміщення російської військової авіації на території країни.
Цей протест зрозумілий пересічним білорусам: Білорусь впродовж століть ставала плацдармом активних військових дій між Європою і Росією.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Через дії в Україні Росія повністю втратила довіру до себе

Урсула фон дер Ляєн, Міністр оборони Німеччини
Урсула фон дер Ляєн
Міністр оборони Німеччини

Наскільки насправді великі навчання? Точний розмір відомо лише Москві та Мінську. Сусіди та багато партнерів в НАТО припускають, що фактична кількість сил, задіяних на російській та білоруській стороні, перевищує офіційно зареєстровану кількість 12,700 військових.

Україні треба реальна фінансова допомога

Роберт Кан (Robert Kahn)
Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США

На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.  

Україна має чим захищатися

Едвард ЧОУ (Edward Chow)
Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США

Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.