Світовий банк: падіння цін на нафту стимулює економічне зростання

10 Jan, 2015 | |

 Падіння світових цін на нафту може позитивно відбитися на економіках більшості країн, що розвиваються, - вважають експерти Світового банку.
Звісно, позитивний ефект стосуватиметься країн, які імпортують енергоносії. Серед них Світовий банк називає Бразилію, Індію, Індонезію, ПАР та Туреччину.

Навіть для Китаю, де вугілля забезпечує 68% від енергоспоживання країни, а нафта - лише 18%, її здешевлення додасть 0,1-0,2 відсоткових пункти до зростання економіки.

В огляді "Глобальні економічні перспективи", підготовленому фахівцями Світового банку, йдеться про те, що у разі, як низькі ціни на нафту співпадуть із прискоренням росту світової економіки, країни, що розвиваються і імпортують нафту, зможуть зекономити на енергоносіях і привести державні фінанси до ладу, позбувшись неринкових паливних субсидій.

Для таких країн, вважають у Світовому банку, зараз відкривається справжнє "вікно можливостей".

 

Разом із тим, дешева нафта загрожує серйозними проблемами країнам-експортерам, які можуть стикнутися із суттєвим уповільненням економічного зростання та погіршенням державних фінансів. Серед таких країн Світовий банк, у першу чергу, називає Росію, а також Нігерію та Венесуелу.

Загалом, вважають у Світовому банку, ціни на нафту залишатимуться низькими впродовж 2015 року, що забезпечить перерозподіл доходів від країн-експортерів нафти до країн-імпортерів.

 

У Світовому банку вважають, що на падіння цін на нафту вплинула ціла низка факторів:

"Кілька років неочікуваного зростання пропозиції нафти та зменшення попиту на неї, зменшення політичних ризиків у деяких регіонах світу, суттєвий перегляд політичних цілей ОПЕК та зростання курсу долара США".

У Світовому банку також відзначають цікаві паралелі із попереднім падінням цін на нафту у 1985-1986 роках, коли розвиток нових технологій дозволив видобувати нафту у Північному морі та на Алясці, а також змін у ціновій політиці провідного члена ОПЕК Саудівської Аравії.

Після обвалу середини 80-х ціни на нафту були низькими впродовж 15 років - відзначають експерти банку.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Імпічмент чи енергетична незалежність України

Richard Morningstar
Річард Л. Морнінгстар
Глобальний енергетичнний центр Атлантичної ради

Незважаючи на корупційні проблеми, які історично хвилювали цю націю, потрібно пам’ятати, що незалежно від результатів цього розслідування Україна не створила проблеми.

Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Йоханнес Корнеліс ван Баален
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»

Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.

Росія продемонструвала, що вона не прагне до миру

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Амбіції Володимира Путіна щодо відновлення Російської імперії зробили ще один крок вперед сьогодні, коли російські сепаратисти в Донецькій області України проголосили незалежну державу і прийняли назву з часів царської епохи "Малоросія".