Світовий банк: падіння цін на нафту стимулює економічне зростання

10 Jan, 2015 | |

 Падіння світових цін на нафту може позитивно відбитися на економіках більшості країн, що розвиваються, - вважають експерти Світового банку.
Звісно, позитивний ефект стосуватиметься країн, які імпортують енергоносії. Серед них Світовий банк називає Бразилію, Індію, Індонезію, ПАР та Туреччину.

Навіть для Китаю, де вугілля забезпечує 68% від енергоспоживання країни, а нафта - лише 18%, її здешевлення додасть 0,1-0,2 відсоткових пункти до зростання економіки.

В огляді "Глобальні економічні перспективи", підготовленому фахівцями Світового банку, йдеться про те, що у разі, як низькі ціни на нафту співпадуть із прискоренням росту світової економіки, країни, що розвиваються і імпортують нафту, зможуть зекономити на енергоносіях і привести державні фінанси до ладу, позбувшись неринкових паливних субсидій.

Для таких країн, вважають у Світовому банку, зараз відкривається справжнє "вікно можливостей".

 

Разом із тим, дешева нафта загрожує серйозними проблемами країнам-експортерам, які можуть стикнутися із суттєвим уповільненням економічного зростання та погіршенням державних фінансів. Серед таких країн Світовий банк, у першу чергу, називає Росію, а також Нігерію та Венесуелу.

Загалом, вважають у Світовому банку, ціни на нафту залишатимуться низькими впродовж 2015 року, що забезпечить перерозподіл доходів від країн-експортерів нафти до країн-імпортерів.

 

У Світовому банку вважають, що на падіння цін на нафту вплинула ціла низка факторів:

"Кілька років неочікуваного зростання пропозиції нафти та зменшення попиту на неї, зменшення політичних ризиків у деяких регіонах світу, суттєвий перегляд політичних цілей ОПЕК та зростання курсу долара США".

У Світовому банку також відзначають цікаві паралелі із попереднім падінням цін на нафту у 1985-1986 роках, коли розвиток нових технологій дозволив видобувати нафту у Північному морі та на Алясці, а також змін у ціновій політиці провідного члена ОПЕК Саудівської Аравії.

Після обвалу середини 80-х ціни на нафту були низькими впродовж 15 років - відзначають експерти банку.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Допомога для України буде

Джон Кірбі
Джон Кірбі
Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США

Питання: «Яким є рівень пріоритетності щодо ухвалення пакетів допомоги Україні й Ізраїлю?», Відповідь Дж.Кірбі:

Росіяни не будуть дотримуватися угод

Ельмар Брок
Ельмар Брок, депутат ХДС

Депутат від  ХДС Ельмар Брок не вірить Путіну в питанні трубопроводу по дну  Балтійського моря "Північний потік 2": "Росіяни не будуть дотримуватися своїх домовленостей: якщо буде побудовано " Північний потік 2 ", український транзит закриється.

Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek)
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»

Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.