ЄС: питання тероризму стоїть на порядку денному
Міністри закордонних справ Євросоюзу зустрінуться у понеділок у Брюсселі, щоб обговорити напади бойовиків у Франції і виявлення джихадистської групи у Бельгії.
Очікується, що міністри обговорять, як відповісти на терористичну загрозу і покращити взаємодію у питанні безпеки.
На порядку денному також буде перегляд позиції ЄС щодо Росії.
У документі, підготовленому верховним представником ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федерікою Могеріні, пропонується поступово поновити взаємодію із Москвою із низки питань, у тому числі Сирії, Іраку та боротьбі з "Ісламською державою".
У документі пропонують розділяти "санкції, пов'язані із Кримом, і санкції, пов'язані з дестабілізацією на сході України". Очікується, що така тактика може виявитися неприйнятною для деяких країн-членів ЄС, які можуть сприйняти її як своєрідну мовчазну згоду з анексією Криму.
Очікують, що на зустрічі міністри не ухвалюватимуть ніяких рішень, але питання протидії тероризму обговорять в рамках підготовки до спеціального саміту, присвяченого саме цій темі.
Нинішні переговори проходять через кілька днів після нападів та антитерористичних рейдів, які пройшли у Бельгії, Франції та Німеччині. Заарештовані понад 20 людей.
Минулого тижня через витік інформації у пресі з'явився текст документа, підготовленого до зустрічі у Брюсселі. Там йшлося про "можливі елементи для вибіркової та поступової взаємодії" з Москвою. Один з дипломатів сказав, що через це є ризик "надсилання помилкових сигналів".
Євросоюз наклав на Росію санкції після того, як вона анексувала Крим. Крім того, Захід та Україна звинувачують Москву у допомозі сепаратистам на сході України, Росія ці звинувачення відкидає.
Чи можливі санкції проти українських політиків гомофобів?

Марійе КОРНЕЛІССЕН
Марійе КОРНЕЛІССЕН, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс» про санкції проти українських політиків-гомофобів:
Традиційна зброя знову стає головною у конфліктах

Жозеп Боррель
Широкомасштабне вторгнення росії в Україна нагадало державам-членам Європейського Союзу про критичну важливість мати на своєму балансі достатню кількість традиційного озброєння. Зокрема, мова йде про танки, артилерію та снаряди.
Українська армія переможе

Марк Хертлін, (Mark Hertling) генерал-лейтенант, колишній командувач Збройних сил США в Європі
Протягом своєї військової кар’єри я бачив українських військових у різних ситуаціях. Я бачив їх під час участі у миротворчих операціях на Балканах.