ЄС: досягнуто згоди між Україною та РФ по газу

03 Mar, 2015 | |

Україна і Росія домовилися про виконання зимового газового пакета, і транзит газу до ЄС залишається надійним, відзначає віце-президент Єврокомісії Марош Шевчович.

Про це він заявив ввечері 2 березня після завершення тристоронніх газових переговорів у Брюсселі за участі представників України, Росії та ЄС.

Згідно із заявою, до кінця березня Україна закуповуватиме у "Газпрому" щодня до 114 млн кубометрів газу на основі передплати.

"Я задоволений тим, що нам вдалося захистити повне виконання зимового пакета для забезпечення потреб України. Я задоволений, що постачання газу на ринок ЄС залишається надійним", - наголосив Марош Шевчович.
Раніше повідомлялося, що "Нафтогаз України" платитиме "Газпрому" тільки за той газ, який постачатимуть через узгоджені з українською стороною пункти прийому.

"Сторони підтвердили, що для цілей розрахунків щодо зимового пакету використовуватимуть тільки ті обсяги газу, які постачають через пункти прийому газу, узгоджені з ЦДД ПАТ "Укртрансгаз", - ідеться у прес-релізі, який у понеділок ввечері поширили з "Нафтогазу".

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

2013 рік – найбільш складний для Ірану

Аліреза Надер (Alireza Nader)
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Джихадизм у Казахстані як частина глобальної терористичної мережі

Gordon M. Hahn
Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон

Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон Гордон Ган представив аналітичну доповідь на тему: ДЖИХАДИЗМ В КАЗАХСТАНЕ, КАК ЧАСТЬ ГЛОБАЛЬНОЙ ТЕРРОРИСТИЧЕСКОЙ СЕТИ

Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Blake Clayton
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Продовження погіршення ситуації в Лівії, Єгипті та інших країнах Північної Африки та Близького Сходу суттєво впливають на формування світових цін на енергоносії, у першу чергу - нафти. Я вважаю, що сьогодні США недостатньо працюють над збільшенням стратегічних обсягів нафти.