НАТО: країни східного флангу зібрались в Ризі

11 Jun, 2024 | |

Країни східного флангу НАТО, також відомі як Бухарестська дев'ятка (B9), зібралися в столиці Латвії Ризі перед вирішальним липневим самітом НАТО у Вашингтоні.

У заході B9 беруть участь офіційні особи та лідери з Болгарії, Чехії, Естонії, Угорщини, Латвії, Литви, Польщі, Румунії та Словаччини, а також нових членів НАТО Швеції та Фінляндії, а також генеральний секретар Єнс Столтенберг.

Глава альянсу Столтенберг залишить свій пост у жовтні та останні кілька місяців посилює заклики підтримати Україну.

Протидія російським загрозам для НАТО була пріоритетною на порядку денному. Окрім проблем військового характеру, учасники наголосили на небезпеці, яку створює гібридна війна.

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що "польський кордон з Білоруссю знову стає інструментом міграційного тиску" з боку Кремля на Європу. "Ми розуміємо, що ці ж інструменти використовуються проти інших держав нашого регіону", - додав він.

У фінальній заяві події висловлено стурбованість через посилення зв'язків між Росією та Китаєм, які, "намагаються підірвати міжнародний порядок, заснований на правилах, що суперечить нашим цінностям та інтересам".

Ми закликаємо усі країни підтримати міжнародний порядок, що включає принципи суверенітету та територіальної цілісності, які закріплені в Хартії ООН, утримуватися від підтримки військових дій Росії, а також від будь-яких дій, що можуть допомогти Росії уникнути санкцій.

Tags: НАТО
ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Росіяни не будуть дотримуватися угод

Ельмар Брок
Ельмар Брок, депутат ХДС

Депутат від  ХДС Ельмар Брок не вірить Путіну в питанні трубопроводу по дну  Балтійського моря "Північний потік 2": "Росіяни не будуть дотримуватися своїх домовленостей: якщо буде побудовано " Північний потік 2 ", український транзит закриється.

Румунія проти додаткових передумов для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Адріан Северин (Adrian Severin)
Адріан Северин (Adrian Severin), депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія)

Адріан Северин, депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія), про підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом:

США та Німеччина: триває важкий пошук позиції по Україні

Уільям Дроздяк (William Drozdiak)
Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради

Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради