Японія, Китай, Південна Корея: проведено саміт, відновлюється співробітництво

01 Nov, 2015 | |

Лідери Японії, Китаю і Південної Кореї зробили крок до налагодження напружених відносини. Вперше за три з половиною роки вони сіли разом за стіл перговорів. Також було погоджено відновити проведення таких самітів на регулярній основі, другий саміт пройде наступного року в Японії.

Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе, прем'єр-міністр Китаю Лі Кецян і президент Південної Кореї Пак Кин Хе зустрілися в гостьовому будинку в Президентському палаці Південної Кореї першого листопада.

Після переговорів вони виступили перед ЗМІ.

Як господар зустрічі, президент Південної Кореї Пар Кин Хе сказала що цей саміт має велике історичне значення.

Вона сказала, що три країни відновили співпрацю, що має вирішальне значення для миру і процвітання в цьому регіоні.

Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе заявив, що лідери обмінялися відвертими думками, що це є значним досягненням, і їм вдалося відновити співпрацю.

Китайський прем'єр Лі розповів про вирішення питань які ствоювали напруження у відносинах в минулому. Він сказав, що поглиблення взаємної довіри і співпраці трьох лідерів у політиці є важливою основою. Також підкреслив що потрібно розробити важливі програми, у тому числі з історичних питань.

Лідери трьох країн також підтвердили, що вони прискорять переговори для досягнення угоди про вільну торгівлю між країнами з метою зміцнення економічного співробітництва в регіоні.

Вони погодилися працювати разом, щоб відновити переговори з Північною Корею, з метою переконати Пхеньян відмовитися від своєї ядерної програми.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Перемир’я на Донбасі триває, але важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди.

Стівен ПАЙФЕР
Стівен ПАЙФЕР, колишній Посол США в Україні, старший науковий співробітник Інституту Брукінгса

Не зважаючи на те, що перемир’я на Донбасі триває, важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди. Російські військові разом із технікою продовжують перебувати на території Донбасу, непідконтрольній Україні.

США та Німеччина: триває важкий пошук позиції по Україні

Уільям Дроздяк (William Drozdiak)
Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради

Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради

Якщо Зеленський підведе, Україна опиниться в депресії

Ганс ван Баален
Ганс ван Баален, Президент європейських лібералів

Україна житиме у непростий період, коли новий президент і старий уряд мають у той чи той спосіб співпрацювати з парламентом, який буде переобрано у жовтні. Для цього потрібна гнучкість заради інтересів України, це може бути нелегко.