Киргизстан, Росія: денонсація угоди про будівництво ГЕС

21 Jan, 2016 | |

 Президент Киргизстану Алмазбек Атамбаєв затвердив денонсацію угоди з Росією про будівництво і експлуатацію Камбаратинської ГЕС-1 і Верхньо-Наринської каскаду ГЕС. Про це повідомила прес-служба глави держави.

Тепер МЗС Киргизстану в установленому порядку повинен буде повідомити уряд Росії про денонсацію зазначених угод. Підписані президентом Киргизстану закони набудуть чинності після закінчення 15 днів з дня офіційного опублікування.

Наприкінці грудня президент Киргизстану Алмазбек Атамбаєв заявив, що Росія через спад в економіці і зниження цін на нафту більше не зможе фінансувати проекти в його країні. Він розповів, що мова йде про два раніше погоджених проектах в Киргизстані загальною вартістю близько $ 3 млрд. «Росія, я думаю, буде не в змозі реалізувати ці угоди з об'єктивних причин», - говорив Атамбаєв.

У 2009 році Киргизстан та Росія підписали угоду про будівництво Камбаратинської ГЕС-1. Тоді ж Росія виділила Киргизстану кредит для будівництва електростанції на $ 1,7 млрд. Киргизстан отримав держкредит на $ 300 млн і безоплатний гранд на $ 150 млн. Будівництво Верхньо-Наринського каскаду ГЕС велося з 2013 по 2015 роки відповідно до міжурядової угоди між Киргизстаном і Росією, фінансувати проект також повинна була Росія.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Традиційна зброя знову стає головною у конфліктах

Borrell
Жозеп Боррель
Високий представник ЄС

Широкомасштабне вторгнення росії в Україна нагадало державам-членам Європейського Союзу про критичну важливість мати на своєму балансі достатню кількість традиційного озброєння. Зокрема, мова йде про танки, артилерію та снаряди.

Імпічмент чи енергетична незалежність України

Richard Morningstar
Річард Л. Морнінгстар
Глобальний енергетичнний центр Атлантичної ради

Незважаючи на корупційні проблеми, які історично хвилювали цю націю, потрібно пам’ятати, що незалежно від результатів цього розслідування Україна не створила проблеми.

Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek)
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»

Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.