Киргизстан, Росія: денонсація угоди про будівництво ГЕС

21 Jan, 2016 | |

 Президент Киргизстану Алмазбек Атамбаєв затвердив денонсацію угоди з Росією про будівництво і експлуатацію Камбаратинської ГЕС-1 і Верхньо-Наринської каскаду ГЕС. Про це повідомила прес-служба глави держави.

Тепер МЗС Киргизстану в установленому порядку повинен буде повідомити уряд Росії про денонсацію зазначених угод. Підписані президентом Киргизстану закони набудуть чинності після закінчення 15 днів з дня офіційного опублікування.

Наприкінці грудня президент Киргизстану Алмазбек Атамбаєв заявив, що Росія через спад в економіці і зниження цін на нафту більше не зможе фінансувати проекти в його країні. Він розповів, що мова йде про два раніше погоджених проектах в Киргизстані загальною вартістю близько $ 3 млрд. «Росія, я думаю, буде не в змозі реалізувати ці угоди з об'єктивних причин», - говорив Атамбаєв.

У 2009 році Киргизстан та Росія підписали угоду про будівництво Камбаратинської ГЕС-1. Тоді ж Росія виділила Киргизстану кредит для будівництва електростанції на $ 1,7 млрд. Киргизстан отримав держкредит на $ 300 млн і безоплатний гранд на $ 150 млн. Будівництво Верхньо-Наринського каскаду ГЕС велося з 2013 по 2015 роки відповідно до міжурядової угоди між Киргизстаном і Росією, фінансувати проект також повинна була Росія.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Путін забезпечив виживання режиму Асада

Джон Маккейн
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Заява, що Росія почне виведення деяких збройних сил з Сирії сигналізує проте що Володимир Путін переконаний, що він розбомбив та знищив достатньо супротивників кривавого режиму Асада, щоб забезпечити його виживання.

Скасувати санкції США в обмін на скорочення ядерного арсеналу РФ - це віддати Україну

Ельмар Брок
Ельмар Брок
Голова комітету з закордонних справ Європарламенту

Скасувати санкції проти Росії, запроваджені США у зв'язку з анексією Криму та агресією проти України, в обмін на скорочення Москвою її ядерного арсеналу означало б "угоду про продаж свободи іншої країни", вважає чинний голова комітету Європарламенту з закордонних справ, представник німецького Хри

Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock)
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи

-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?