Фінляндія: військові навчання налякали місцевих мешканців

01 Jun, 2016 | |

 Нічні навчання збройних сил Фінляндії на острові Камсхольмен перелякали місцевих мешканців. Вони сприйняли висадку навчального десанту як реальне вторгнення, повідомляють фінські медіа.

Як розповів газеті Ilta-Sanomat острів'янин Б'ярне Вінберг, пізно ввечері до причалу неподалік його дачного будинку підплив великий катер, з якого на берег тихо висадився загін одягнених в уніформу людей.

За словами чоловіка, невідомі військові, які несли великі рюкзаки та якісь предмети, що нагадували зброю, подалися у ліс поруч.

Припускаючи найгірше, Б'ярне Вінберг тихенько застрибнув у власний човен, швидко залишив острів і викликав дорогою рятувальників.

"Звичайно, я був дуже наляканий", - розповів він журналістам.
Острів Камсхольмен належить до архіпелагу Сіпоо і розташований приблизно за 20 кілометрів на схід від Гельсінкі.

 

"Забули проінформувати"

Відомо, що минулого тижня фінські військовослужбовці проводили великі навчання на південному узбережжі країни.
Газета Ostnyland цитує представника міністерства оборони Фінляндії, який стверджував, що саме на острові Камсхольмен ніяких маневрів проводити не планувалося.

Згідно з іншими повідомленнями в пресі, висадка навчального десанту на Камсхольмене все-таки була запланована, проте про неї нібито забули проінформувати місцевих остров'ян.

"Організаторам навіть не спало на думку, що хтось може злякатися", - пише портал державної телерадіомовної компанії YLE.

За даними Ostnyland, незвичайною історією вирішив скористатися у маркетингових цілях шведський кавовий бренд Gevalia. Як стверджує реклама, ця кава - "ідеальне рішення, якщо до вас завітали неочікувані гості".
Після історії на Камсхольмені компанія оголосила, що відправить безкоштовні пакунки з кавою "будь-кому, хто зіткнувся з несподіваним візитом військових".

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich)
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США

В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.

Путін забезпечив виживання режиму Асада

Джон Маккейн
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Заява, що Росія почне виведення деяких збройних сил з Сирії сигналізує проте що Володимир Путін переконаний, що він розбомбив та знищив достатньо супротивників кривавого режиму Асада, щоб забезпечити його виживання.

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?