Фінляндія, Росія: суперечки щодо кордону

30 Nov, 2023

Фінляндія закриває кордон з Росією на суходолі з 30 листопада до 13 грудня (з винятком для вантажних перевезень). Причиною став масовий потік біженців з боку Росії.

Тиждень тому Фінляндія вже майже повністю закрила кордон з Росією, залишила в роботі лише один КПП — Райа-Йоосеппі, розташований за полярним колом у Лапландії, за три години їзди від Мурманська. Він працював лише чотири години на добу.

Президент Фінляндії: Скасування санкцій проти Росії не передбачається

27 Sep, 2018

В ході візиту до США президент Фінляндії Саулі Нііністе відповів на питання журналістів про санкції проти Росії.

Виступаючи в четвер у Брукінзькому інституті у Вашингтоні, він заявив, що на даний момент немає ніяких перспектив для скасування санкцій, тому що не виконані Мінські угоди.

«Що в майбутньому? Нічого не сталося поки такого, щоб ми зняли санкції ... Деякі країни посилюють тиск на Росію, наприклад США. Але цей тиск обмежений. І я не бачу, що це  зміниться найближчим часом », - додав він.

Фінляндія: засуджено голову антикорупційної поліції

30 Dec, 2016

Колишній глава антинаркотичної поліції Гельсінкі Ярі Аарніо засуджений до 10 років в'язниці за контрабанду наркотиків та інші злочини.

Суд визнав доведеним звинувачення в тому, що 59-річний поліцейський допоміг наркоторговцям ввезти в країну з Нідерландів 800 кг гашишу і розповсюдити їх у Фінляндії в 2011-2012 роках.

Крім того, Аарніо визнано винним у скоєнні 17 інших злочинів, в тому числі залякуванні свідків.

Аарніо пропрацював в антинаркотичній поліції 30 років. Його заарештували в 2013 році.

Фінляндія, НАТО: найбільші щорічні військові навчання в Балтійському морі

06 Jun, 2016

Сьогодні у військах НАТО розпочався морський етапу навчань Baltops 2016, які триватимуть по 19 червня. В рамках навчань буде проведена висадка військ на територію Фінляндії.

Протягом трьох днів буде відпрацьоване десантування, а також бойові дії на території півострова Ханко на полігоні Сюндален (Syndalen), повідомив у понеділок портал телерадіомовлення Yle.

Буте десантовено бойові машини піхоти США, 200 солдатів морської піхоти США, 60 британських солдатів, 50 німецьких і взвод розвідки з Італії.

В операції візьмуть участь десантний корабель США USS Carter Hall і найбільший корабель ВМФ Великобританії HMS Queen.

Фінляндія: військові навчання налякали місцевих мешканців

01 Jun, 2016

 Нічні навчання збройних сил Фінляндії на острові Камсхольмен перелякали місцевих мешканців. Вони сприйняли висадку навчального десанту як реальне вторгнення, повідомляють фінські медіа.

Як розповів газеті Ilta-Sanomat острів'янин Б'ярне Вінберг, пізно ввечері до причалу неподалік його дачного будинку підплив великий катер, з якого на берег тихо висадився загін одягнених в уніформу людей.

За словами чоловіка, невідомі військові, які несли великі рюкзаки та якісь предмети, що нагадували зброю, подалися у ліс поруч.

Припускаючи найгірше, Б'ярне Вінберг тихенько застрибнув у власний човен, швидко залишив острів і викликав дорогою рятувальників.

Сусіди Росії: коло «недругів» стрімко розширюється

Russia’s neighbors: the circle of unfriendly states widens
02 Mar, 2016

The aggressive behavior of the Russian Federation on the international arena started in 2008 where the military aggression against Georgia was committed. The particular problem for Russian political regime become with the occupation of Crimea and direct involvement into the war on the Donbas regime. But Georgia and Ukraine are not the only “enemies” for Russian politicians. Which neighboring countries do have with Russia hot political disputes, including territorial?

Советско-финнская война: уроки для Украины

Soviet-Finland war: lessons for Ukraine
21 Jan, 2015

The lessons learned from the war between former Soviet Union and Finland in 1939 - 1940 are considered as a very interesting for Ukraine which stands at war with Russian Federation since 2014. Relatively small Finland, being unprepared to the war, but using smart military planning and strategy, inflicted great damage for Soviet army. Ukraine should learn some interesting details for more effective self-defense.

Какую линию разлома Европы создала Украина?

What kind a fault line Ukraine created in Europe?
21 Aug, 2014

The bloody crisis in the Eastern Ukraine provoked by the Russian Federation is negatively affecting the most European Union’s countries. First and foremost, it relates to the context of the economic consequences. At the same time, there no reasons for celebration the so-called “victory of Russia over the Europe”.The political perspectives for Putin are very bleak.

Фінляндія: посилення співпраці Фінляндії з НАТО викликає невдоволення в Росії

06 Jun, 2012

Активізація співробітництва між НАТО та Фінляндією становить загрозу національним інтересам Російської Федерації, вважає керівник Генерального Штабу Збройний сил РФ Микола МАКАРОВ. Російська сторона вважає, що сам військова співпраця Фінляндії з Росією сприятиме стабілізації безпекової ситуації в регіоні.

У той же час російська сторона вважає, що Гельсінкі не повинні ставити питання про набуття, навіть у віддаленій перспективі, членства в НАТО.

Європейський Союз: Греція не зможе залишатися в єврозоні

14 May, 2012

Міністр з європейських справ Республіки Фінляндія Александр СТУББ вважає, що у разі, якщо новий Уряд Греції не виконуватиме загальноєвропейських правил заощадження бюджетних витрат, країна може вийти із зони євро.

Таким чином Греція має повністю виконувати рекомендації, розроблені для неї Міжнародним валютним фондом, Європейською Комісією та Європейським центральним банком.

У протилежному випадку Греція може бути виключена з єврозони та позбавлена фінансових ресурсів Євросоюзу та МВФ для подолання внутрішніх негативних фінансово-економічних явищ.