Франція: триває президентська передвиборча кампанія
Президент Національного фронту Марін Ле Пен продовжить використовувати націоналістичну риторику. Положення фаворитки першого туру виборів трансформує президентську кампанію її конкурентів в намагання не дати їй виграти другий тур. Для того, щоб розширити свою підтримку та піднести Національного Фрону у позитивному світлі, М.Ле Пен видозмінила посилання щодо партії та сам логотип. Вона позиціонуватиме себе як загальнонаціонального кандидата, проте її діяльність буде спрямована на розкол суспільства, провокуючи мусульман та мігрантів. М.Ле Пен також посилатиметься на «Брекзіт» для того, щоб домогтися проведення референдуму «Фрекзіт». Фаховість М.Ле Пен в управлінні страхами мас на національному рівні може допомогти їй отримати десятки додаткових місць в Парламенті і зруйнувати політичний баланс.
Водночас їй навряд чи вдасться отримати перемогу. Не дивлячись на вже здійснений вибір на користь тих чи інших кандидатів, більшість виборців прагне об’єднатися у другому турі для того, щоб перегородити шлях НФ. Перемога М.Ле Пен очікується з дуже малою вірогідністю, але якщо б їй це вдалося, це б призвело до шокової хвилі по всій Франції та по всі Європі.
Ймовірно, що М.Ле Пен зустрінеться у другому турі виборів разом з колишнім Прем’єр-міністром Ф.Фійоном. В дипломатичному плані Ф.Фійон також буде символом змін, оскільки він виступає за зближення з Росією та стратегічну співпрацю з Б. аль-Асадом проти ІД в Сирії. Проте, для того щоб перемогти М.Ле Пен, кандидат від республіканців, перш за все, повинен буде не втратити свій вплив на однопартійців, при цьому взаємодіючи з лівими та центристами.
Президентська кампанія у Франції буде затьмарена темою тероризму. Французи повинні будуть навчитись жити зі страхом. Влада буде майже неспроможна відсторонити бунтарську меншість від привабливості джихаду, а заходи з дерадикалізації будуть недостатніми. Франція продовжить перебувати мішенню для терористів, проте не припинить боротьбу з джихадизмом, у тому числі за її межами, зокрема в регіоні Сахелю.
Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»
Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.
США та Німеччина: триває важкий пошук позиції по Україні
Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради
Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради
США потребують більш активної участі в подіях в Україні
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)
Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.