Великобританія: Палата лордів ускладнює реалізацію Брекзіту
Палата лордів британського парламенту зажадала, щоб уряд гарантував громадянам ЄС право залишитися у Британії після "брекзиту".
Під час обговорення законопроекту про "брекзит" 358 членів Палати лордів проголосували за те, щоб додати до нього пункт, який дозволяє громадянам Євросоюзу жити і працювати в Британії після її виходу з ЄС.
Проти цього виступили 256 членів палати.
Раніше законопроект у його нинішній формі підтримала Палата громад.
Тепер документ знову повернеться їй на розгляд. Утім, Палата громад може відмовитися вносити в нього поправки.
Британська преса зазначає, що рішення Палати лордів - перша поразка уряду Терези Мей на шляху до "брекзиту".
Раніше вона закликала лордів не вносити в документ поправки і прийняти його таким, який є.
Нинішнє голосування означає, що прийняття проекту відкладається щонайменше на два тижні. При цьому Мей раніше обіцяла запустити процес виходу із ЄС до кінця березня.
Палата громад прийняла законопроект про вихід із ЄС у третьому, остаточному читанні ще 8 лютого.
Під час обговорення в нього пропонували внести ряд поправок, зокрема і ту, яку тепер внесли лорди, але врешті-решт цього не зробили.
Очікувалося, що й голосування в палаті лордів пройде без особливих проблем, тож документ схвалять ще до саміту Євросоюзу, наміченого на початок березня.
Після цього Мей змогла би формально запустити процес виходу з ЄС.
Законопроект внесли до парламенту після рішення британського Верховного суду, який постановив, що уряду потрібна згода законодавців для формального запуску переговорів із Брюсселем про вихід із ЄС.
Українська армія переможе

Марк Хертлін, (Mark Hertling) генерал-лейтенант, колишній командувач Збройних сил США в Європі
Протягом своєї військової кар’єри я бачив українських військових у різних ситуаціях. Я бачив їх під час участі у миротворчих операціях на Балканах.
Традиційна зброя знову стає головною у конфліктах

Жозеп Боррель
Широкомасштабне вторгнення росії в Україна нагадало державам-членам Європейського Союзу про критичну важливість мати на своєму балансі достатню кількість традиційного озброєння. Зокрема, мова йде про танки, артилерію та снаряди.
Україні треба реальна фінансова допомога

Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США
На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.