ООН: більш ніж 100 країн світу не визнали результати референдуму в Криму

27 Mar, 2014 | |

Генеральна Асамблея ООН переважною більшістю голосів прийняла резолюцію, що визнає референдум про приєднання до Росії, який відбувся в Криму 16 березня незаконним.

За цю резолюцію проголосували 100 країн, 58 держав утрималися, Росія і ще 10 країн проголосували проти.

Позицію Росії підтримали Вірменія, Білорусія, Болівія, Куба, КНДР, Нікарагуа, Судан, Сирія, Венесуела та Зімбабве.

На підтримку резолюції проголосували такі країни, як США, Туреччина, Грузія, а також Канада, Франція, Німеччина, Японія та інші. Серед тих, що утрималися від участі в голосуванні - Казахстан, Узбекистан, Бразилія, Китай, Індія та інші.

У резолюції Генасамблеї ООН міститься заклик до мирного врегулювання ситуації і відмови від односторонніх дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності України.

Постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін ще до голосування заявляв, що Москва "поважає вибір" кримчан.

У свою чергу , міністр закордонних справ України Андрій Дещиця підкреслив , що Київ отримує підтримку "з усіх кінців світу, що показує, що мова йде не про регіональну, а про глобальну проблему".

Виступаючи на Генасамблеї ООН, глава українського МЗС Андрій Дещиця знову заявив про анексію Криму Росією і закликав країни-учасниці ООН підтримати резолюцію про територіальну цілісність України .

На відміну від резолюцій Ради Безпеки ООН, на резолюцію, за яку проголосувала Генасамблея, не може бути накладено вето.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Росія продемонструвала, що вона не прагне до миру

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Амбіції Володимира Путіна щодо відновлення Російської імперії зробили ще один крок вперед сьогодні, коли російські сепаратисти в Донецькій області України проголосили незалежну державу і прийняли назву з часів царської епохи "Малоросія".

Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії

Карл ШЛІТЕР
Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції

Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.  

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.