Через додатки на мобільних телефонах будуть відслідковувати контакти з хворими на COVID

25 May, 2020 | |
covid

На початку травня 2020 року Європейський Союз затвердив Рекомендації для держав-членів щодо забезпечення транскордонної сумісності між додатками для мобільних телефонів, які встановлюють контакти громадян держав Євросоюзу із хворими на коронавірус.

У документі, проаналізованому аналітиками Geostrategy, відзначається, що більшість держав-членів Європейського Союзу запустили або мають намір запустити мобільний додаток для відстеження контактів, який було розроблено для реалізації стратегії управління кризами COVID-19. Користувачі мобільних телефонів повинні мати можливість використовувати один додаток незалежно від регіону чи держави-члена Євросоюзу, в якій вони перебувають у певний момент.

Держави-члени Євросоюзу вважають, що сумісність між мобільними додатками та інформаційними системами має важливе значення для функціонування інструментів відстеження транскордонних ланцюгів зараження на COVID-19.

Така трекінгова система особливо важлива для працівників прикордонних служби сусідніх з ЄС держав, оскільки сприятиме поступовому скасуванню прикордонного контролю в межах ЄС та відновленню свободи пересування. Трекінгові інструменти повинні бути інтегровані з іншими механізмами, які є частинами стратегії з відстеження контактів COVID-19.

Єврокомісія прагне забезпечити, щоб окремі користувачі додатків, де б вони не знаходилися на території ЄС, отримували сповіщення, якщо вони знаходилися в близькості з іншим користувач, який повідомив програму, що він отримав позитивні результати на COVID-19. Це попередження та подальші заходи повинні відповідати процедурам, визначеним органами охорони здоров’я, з можливістю оцінювання потенційних наслідків для конфіденційності та безпеки та застосовуваних відповідних гарантій.

Оскільки передача інфекції не обмежується національними або регіональними кордонами, національні органи охорони здоров'я повинні мати технічні спроможності оперативно обмінюватися наявною інформацією про людей, заражених на COVID-19. Тому програми для відстеження та попередження повинні дотримуватися загальних протоколів взаємодії з ЄС, щоб можна було здійснювати захист прав конфіденційності та персональних даних, незалежно від того, на території якої держави-члена ЄС знаходиться пристрій. Такі протоколи повинні бути створені та надані розробникам для забезпечення трьох ключових вимог:

Запровадження мобільних додатків для відстеження контактів, щоб відстежити контакти близьких користувачів з іншими користувачами.

Національні органи влади мають здійснювати обмін даними про ланцюги передачі інфекції з метою їх зупинення.

Необхідно дозволяти державам-членам комунікувати між собою та отримувати відповідні ключі доступу до баз даних за допомогою надійного та безпечного механізму. Користувачі роумінгу повинні завантажувати відповідну інформацію про зустрічі із потенційними хворими, які вони мали у своїх країнах. Інші держави-члени повинні мати можливість отримувати інформацію про можливих заражених на COVID-19 користувачів.

Висновки для України

Європейський Союз приділяє належну увагу взаємодії з громадянами третіх країн, такими як Україна, для того, щоб трекінгова система була інтегрована до ЄСівської системи. Саме інтеграція систем та швидкий обмін інформацією про хворих та їх контакти зможе забезпечити умови для зупинення розповсюдження коронавірусу.

Фактично, на наших очах за допомогою додатків до мобільних телефонів відбувається вироблення інтегрованих систем обміну інформацією про COVID-19, які зітруть кордони та нададуть операторам унікальну інформацію про контакти громадян.

Вищезазначені механізми взаємодії повинні працювати таким чином, щоб треті країни могли взаємодіяти із трекінговими механізмами Євросоюзу із повним або частковим дотриманням вимог безпеки, особливо щодо достовірності даних тестів на COVID-19.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена

На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.

Ми не маємо європейської армії…

Жозеф Доль ( Joseph Daul)
Жозеф Доль ( Joseph Daul), Голова Європейської народної партії в Європарламенті

Голова найбільшої політичної групи Європарламенту «Європейська народна партія» Джозеф Доль висловив своє розчарування тим, що на разі ніхто не має впевненості з приводу подальшого розвитку ситуації в Україні.

Перемир’я на Донбасі триває, але важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди.

Стівен ПАЙФЕР
Стівен ПАЙФЕР, колишній Посол США в Україні, старший науковий співробітник Інституту Брукінгса

Не зважаючи на те, що перемир’я на Донбасі триває, важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди. Російські військові разом із технікою продовжують перебувати на території Донбасу, непідконтрольній Україні.