Іран, Катар: відносини поглиблюються

21 Feb, 2022 | |

Президент Ірану Ебрагім Раїсі прибув до Катару для проведення переговорів на високому рівні з еміром Тамімом бін Хамадом аль-Тані та для участі у Форумі країн-експортерів газу (GECF)

Раїсі супроводжують кілька міністрів. Як очікується, під час свого дводенного візиту буде підписано кілька угод, спрямованих на посилення двосторонніх зв'язків.

"Ми розглядаємо цей візит як крок до активізації дипломатії з сусідами, особливо з країнами Перської затоки, і використання їх потенціалу для розвитку політичних та економічних зв'язків", - сказав Раїсі перед відльотом з Тегерана в Доху вранці в понеділок.

За словами міністра доріг і транспорту Ірану Ростама Гасемі, між двома країнами буде підписано чотири угоди. Найважливішим серед них є домовленість про план з'єднання Ірану та Катару через підводний тунель, сказав Ґемі державному телебаченню.

Дві інші угоди стосуються судноплавства та стимулювання морської торгівлі, а четверта – покращення авіасполучення між двома країнами.

Очікується, що у вівторок Раїсі також представлятиме Іран на саміті GECF. Іран володіє другими за величиною в світі запасами природного газу.

Візит відбувся на той час, коли Іран і світові держави, які брали участь у ядерній угоді 2015 року, кажуть, що тривалі переговори у Відні щодо відновлення угоди перебувають на фінальному етапі.

У разі успіху очікується повне повернення Ірану на світовий енергетичний ринок, оскільки він знову зможе продавати свою нафту та супутні продукти без перешкод США.

Катар  виступав як сполучна ланка між Іраном і США, оскільки Тегеран продовжує відмовлятися розмовляти безпосередньо з Вашингтоном через його неприйняття угоди.

Іран і Катар мають значно тісніші відносини з 2017 року, коли кілька інших арабських країн на чолі з Саудівською Аравією розірвали дипломатичні відносини з Катаром і ввели його блокаду.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Забезпечити припинення будівництва Північного потоку 2

Тед Круз
Тед Круз
сенатор США від штату Техас

"Північний потік 2 становить серйозну загрозу національній безпеці США та нашим європейським союзникам", - сказав сенатор Тед Круз. "Закон про захист енергетичної безпеки Європи буде протидіяти експансіонізму Росії, орієнтуючи

Іран на милість Путіна, безпрецедентний, але крихкий союз

Alireza Nader
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Росія і Іран налагодили безпрецедентний, але крихкий союз на Близькому Сході. Російсько-Іранське співробітництво є ключовим для забезпечення виживання режиму президента Башара Асада в Сирії і знищенням повстанців зі східної частини Алеппо. Російські бомбардувальники використовували іранські війсь

Тріумф Зеленського

Tor Bukkvoll
Tor Bukkvoll
старший науковий співробітник Норвезького відділу оборонних досліджень

Звичайно, занадто рано говорити, чи буде вибір Володимира Зеленського президентом для України гарним. Якби Порошенко виграв, ми б очікували продовження частинних реформ, які ми бачили за останні п'ять років. Але Зеленський є абсолютно новим для української політичної сцени.