Китай, Росія: оголошено про початок будівництва китайської ділянки газопроводу
Китайський віце-прем'єр Чжан Гаолі в понеділок оголосив про початок будівництва китайської частини 3968-кілометрової ділянки газопроводу Китай-Росія Схід Потік.
Чжан сказав, що китайська сторона готова працювати з російською стороною, щоб гарантувати, що трубопровід буде завершений і введений в експлуатацію відповідно до графіка в 2018 році.
Трубопровід, що проходить від газових родовищ на Далекому Сході в Шанхай, призначений для транспортування 38 млрд кубометрів природного газу з Росії в Китай кожного року.
Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв приєднався до Чжан в телевізійному церемонії відкриття, яка відбулася одночасно в Пекіні, Москві та прикордонному місті Хейхе на північному сході Китаю.
У своєму виступі на церемонії, Чжан заявив що спільний проект сприяє диверсифікації енергетичної стратегії та забезпечення енергетичної безпеки обох країн.
У вересні минулого року, почалося будівництво російської ділянки газопроводу Східний Потік, також відомий в Росії як газопровід "Сибір".
Чжан сказав, що дві сторони повинні просувати довгострокове співробітництво у розвитку нафто, газо трубопроводів, розвитоку газової енергетики та інтеграції видобутку вугілля, генерації і передачі електроенергії.
Він сказав, що дві сторони повинні розширити всебічне співробітництво в галузі інвестицій, виробничих потужностей, фінансів, високошвидкісних залізниць, сільського господарства та розвитку Далекосхідного регіону.
Іран на милість Путіна, безпрецедентний, але крихкий союз

Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND
Росія і Іран налагодили безпрецедентний, але крихкий союз на Близькому Сході. Російсько-Іранське співробітництво є ключовим для забезпечення виживання режиму президента Башара Асада в Сирії і знищенням повстанців зі східної частини Алеппо. Російські бомбардувальники використовували іранські війсь
Україна має чим захищатися

Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США
Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.
Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії

Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції
Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.