MH17: підписано угоду про співпрацю

21 Sep, 2017 | |

У середу в Нью-Йорку Нідерланди, Австралія, Бельгія, Малайзія та Україна підтвердили свою політичну підтримку та співпрацю у справі про переслідування підозрюваних MH17 у Нідерландах. Голландський міністр закордонних справ Берт Кендерс приєднався до його колег при підписанні угоди, складеної з цією метою.

П'ять країн вже працюють разом у Об'єднаній слідчої групі (JIT) з питань кримінального розслідування. Підписавши цю письмову угоду, вони довготерміново взяли на себе зобов'язання обвинуватити та оскаржити осіб, обвинувачених у знищенні польоту MH17, погодившись продовжувати співпрацювати з метою виконання резолюції 2166 Ради Безпеки ООН. На початку цього року країни JIT вирішили, що обвинувачення і суд над підозрюваними відбудеться у Нідерландах.

Коментуючи угоду, пан Кендерс сказав: "Країни JIT мають намір притягнути винних до відповідальності. Це письмова угода є прямим свідченням цього. У липні ми вирішили провести судове переслідування за законодавством  Нідерландів, але з тривалим міжнародним співробітництвом та підтримкою. Адже процес встановлення істини та досягнення справедливості - це не жертви голландців, а всі жертви, які були з 17 країн на п'яти континентів. Смерть 298 невинних людей, у тому числі 196 жертв з Нідерландів, не може і не повинна залишатися безкарною. Ми будемо продовжувати працювати невтомно, щоб досягти справедливості разом з країнами JIT і за широкої підтримки з боку міжнародного співтовариства ".

Tags: MH17
ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.

США та Німеччина: триває важкий пошук позиції по Україні

Уільям Дроздяк (William Drozdiak)
Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради

Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради

Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich)
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США

В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.