Молдова, Румунія:співробітництво поглиблюється

25 Mar, 2024 | |

27 березня в Бухаресті відбудеться другий форум Молдова – Румунія: Capital Bridges, який об’єднає інвесторів та державних службовців з метою сприяння економічному співробітництву та розвитку ринків капіталу.

Захід організовано Бухарестською фондовою біржею у співпраці найбільшим банком у Республіці Молдова, Wood&Co, Raiffeisen Bank International та за підтримки Уряду Республіки Молдова, AmCham Romania та EBA Moldova.

У форумі візьмуть участь прем'єр-міністр Румунії Марчел Чолаку, його колега з Молдови Дорін Рачеан, а також президент сенату Румунії Ніколае Чуке, президент парламенту Молдови Ігор Гросу та інші офіційні особи.

На форумі обговорюватимуться такі теми, як макроекономічні реформи, інвестиційні можливості та прогрес у банківському секторі Республіки Молдова на тлі її кандидатури на членство в ЄС, повідомляє Ziarul Financiar.

Крім того, візьмуть участь лідери регуляторних та наглядових органів фінансових ринків, а також представники фінансового сектору та бізнес-середовища обох країн. Серед них будуть Анка Драгу, голова Національного банку Молдови, і Раду Ханга, президент Бухарестської фондової біржі.
Європейський банк реконструкції та розвитку, найбільшого інституційного інвестора в Республіці Молдова з понад 2 мільярдами євро, інвестованих у 166 проектів, представлятимуть Оділь Рено-Бассо, президент ЄБРР, і Катаріна Бйорлін Хансен, регіональний директор Молдова.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Традиційна зброя знову стає головною у конфліктах

Borrell
Жозеп Боррель
Високий представник ЄС

Широкомасштабне вторгнення росії в Україна нагадало державам-членам Європейського Союзу про критичну важливість мати на своєму балансі достатню кількість традиційного озброєння. Зокрема, мова йде про танки, артилерію та снаряди.

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.

Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich)
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США

В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.