Німеччина: сертифікацію Північного потоку 2 призупинено
Німецький мережевий регулятор заявив у вівторок, що він призупинив свою процедуру сертифікації оператора нового трубопроводу, який буде доставляти російський газ в країну під Балтійським морем через проблему зі статусом компанії відповідно до німецького законодавства.
Будівництво газопроводу "Північний потік-2" було завершено на початку цього року, але він ще не введений в експлуатацію. Це спірний проект, проти якого виступають Україна та Сполучені Штати.
Минулого місяця президент Росії Володимир Путін заявив, що країна може швидко збільшити поставки природного газу до Європейського Союзу, як тільки німецькі регулятори дозволять запустити новий газопровід. Ціни на енергоносії різко зросли в Європі, яка імпортує більшу частину природного газу з Росії, що завдало збитків підприємствам і домогосподарствам.
Німецькому регулятору мережі, Bundesnetzagentur, цей крок необхідний для того, щоб газ міг легально надходити.
"Після ретельного вивчення документації Bundesnetzagentur дійшло висновку, що сертифікувати оператора газопроводу "Північний потік-2" можна буде лише в тому випадку, якщо цей оператор був організований в юридичній формі відповідно до німецького законодавства", - йдеться у повідомленні регулятора.
Операційна компанія базується в Цугу, Швейцарія, і «прийняла рішення не змінювати свою існуючу юридичну форму, а замість цього заснувати дочірню компанію відповідно до німецького законодавства виключно для управління німецькою частиною газопроводу», – додали в ньому. Вона стане власником і оператором німецької ділянки газопроводу.
Сертифікація буде призупинена, «доки основні активи та людські ресурси не будуть передані дочірньому підприємству», і воно зможе перевірити повну документацію.
Україні треба реальна фінансова допомога

Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США
На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.
Скасувати санкції США в обмін на скорочення ядерного арсеналу РФ - це віддати Україну

Ельмар Брок
Скасувати санкції проти Росії, запроваджені США у зв'язку з анексією Криму та агресією проти України, в обмін на скорочення Москвою її ядерного арсеналу означало б "угоду про продаж свободи іншої країни", вважає чинний голова комітету Європарламенту з закордонних справ, представник німецького Хри
Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»
- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?