Німеччина: сертифікацію Північного потоку 2 призупинено
Німецький мережевий регулятор заявив у вівторок, що він призупинив свою процедуру сертифікації оператора нового трубопроводу, який буде доставляти російський газ в країну під Балтійським морем через проблему зі статусом компанії відповідно до німецького законодавства.
Будівництво газопроводу "Північний потік-2" було завершено на початку цього року, але він ще не введений в експлуатацію. Це спірний проект, проти якого виступають Україна та Сполучені Штати.
Минулого місяця президент Росії Володимир Путін заявив, що країна може швидко збільшити поставки природного газу до Європейського Союзу, як тільки німецькі регулятори дозволять запустити новий газопровід. Ціни на енергоносії різко зросли в Європі, яка імпортує більшу частину природного газу з Росії, що завдало збитків підприємствам і домогосподарствам.
Німецькому регулятору мережі, Bundesnetzagentur, цей крок необхідний для того, щоб газ міг легально надходити.
"Після ретельного вивчення документації Bundesnetzagentur дійшло висновку, що сертифікувати оператора газопроводу "Північний потік-2" можна буде лише в тому випадку, якщо цей оператор був організований в юридичній формі відповідно до німецького законодавства", - йдеться у повідомленні регулятора.
Операційна компанія базується в Цугу, Швейцарія, і «прийняла рішення не змінювати свою існуючу юридичну форму, а замість цього заснувати дочірню компанію відповідно до німецького законодавства виключно для управління німецькою частиною газопроводу», – додали в ньому. Вона стане власником і оператором німецької ділянки газопроводу.
Сертифікація буде призупинена, «доки основні активи та людські ресурси не будуть передані дочірньому підприємству», і воно зможе перевірити повну документацію.
Міжнародні організації втратять свій вплив на глобальну політику
Александр Шалленберг
В інтерв’ю австрійським ЗМІ Міністр закордонних справ Александр ШАЛЛЕНБЕРГ окреслив наступні думки:
Іран на милість Путіна, безпрецедентний, але крихкий союз
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND
Росія і Іран налагодили безпрецедентний, але крихкий союз на Близькому Сході. Російсько-Іранське співробітництво є ключовим для забезпечення виживання режиму президента Башара Асада в Сирії і знищенням повстанців зі східної частини Алеппо. Російські бомбардувальники використовували іранські війсь
Імпічмент чи енергетична незалежність України
Річард Л. Морнінгстар
Незважаючи на корупційні проблеми, які історично хвилювали цю націю, потрібно пам’ятати, що незалежно від результатів цього розслідування Україна не створила проблеми.