ООН: Українські моряки є військовополоненими

13 Mar, 2019 | |

Українські моряки, затримані російськими прикордонниками в Керченській протоці в листопаді 2018 року, повинні бути взяті під захист як військовополонені згідно з Третьою Женевською конвенцією. Про це йдеться в доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ), яка опублікована на сайті організації.

У ній зазначено також, що Росія досі не надала УВКПЛ доступ на територію Криму, як того вимагає кілька резолюцій Генасамблеї ООН.

«Російська Федерація продовжує застосовувати свої закони всупереч міжнародному гуманітарному праву, яке поширюється на окупаційну державу, результатом чого є тяжкі порушення прав людини, які непропорційно сильно впливають на кримських татар», - йдеться в доповіді.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року співробітники прикордонного управління ФСБ Росії обстріляли та затримали в Керченській протоці три військові кораблі України, які здійснювали плановий перехід з Одеси до Маріуполя. Всі 24 члени екіпажів арештовані і знаходяться в московському СІЗО за звинуваченням в незаконному перетині кордону. 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україні треба реальна фінансова допомога

Роберт Кан (Robert Kahn)
Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США

На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.  

Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена

На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.

Міжнародні організації втратять свій вплив на глобальну політику

ШАЛЛЕНБЕРГ
Александр Шалленберг
Федеральний міністр з європейських та міжнародних справ Австрії

В інтерв’ю австрійським ЗМІ Міністр закордонних справ Александр ШАЛЛЕНБЕРГ окреслив наступні думки: