Путін боїться розширення НАТО, просить «юридичних гарантій»

02 Dec, 2021 | |
Putin

Президент Росії Володимир Путін заявив у середу, що він шукає гарантій того, що НАТО не розшириться поблизу кордонів його країни. Пояснюючи ситуацію що Росія створила на кордонах з Україною.

Зокрема, на церемонії в Кремлі Путін сказав, що його країна хоче «надійних і довгострокових гарантій безпеки», повідомляє Associated Press .

«У діалозі зі Сполученими Штатами та їх союзниками ми будемо наполягати на виробленні конкретних домовленостей, які б виключали будь-які подальші рухи НАТО на схід і розгортання систем озброєнь, які загрожують нам у безпосередній близькості від території Росії», – сказав Путін, зазначивши, що Москва хотіла не просто усних запевнень, а й «юридичних гарантій», повідомляє AP.

У той час як країни заходу та Україна висловлюють занепокоєння щодо нарощування російських військ уздовж кордону, російські дипломати кажуть, що вони стурбовані нарощуванням військ України у східній частині країни.

Тим часом держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що проти Москви будуть введені значні санкції, якщо Путін ініціює атаку, як це було в 2014 році перед анексією Кримського півострова.

На прес-конференції в середу після зустрічі міністрів закордонних справ НАТО в Латвії Блінкен попередив, що Росія "посилила планування потенційних військових дій в Україні, включаючи розміщення десятків тисяч додаткових бойових сил поблизу українського кордону".

"Ми не знаємо, чи прийняв президент Путін рішення про вторгнення", - додав він. «Ми знаємо, що він створює можливості для цього в короткі терміни, якщо він так вирішить».

Блінкен сказав, що США відреагують "рішуче" на атаку Москви, "включно з низкою високоефективних економічних заходів, від використання яких ми утримувалися в минулому".

"Ми готові покласти серйозні витрати при подальшій російській агресії в Україні", - додав він.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Забезпечити припинення будівництва Північного потоку 2

Тед Круз
Тед Круз
сенатор США від штату Техас

"Північний потік 2 становить серйозну загрозу національній безпеці США та нашим європейським союзникам", - сказав сенатор Тед Круз. "Закон про захист енергетичної безпеки Європи буде протидіяти експансіонізму Росії, орієнтуючи

Імпічмент чи енергетична незалежність України

Richard Morningstar
Річард Л. Морнінгстар
Глобальний енергетичнний центр Атлантичної ради

Незважаючи на корупційні проблеми, які історично хвилювали цю націю, потрібно пам’ятати, що незалежно від результатів цього розслідування Україна не створила проблеми.

Скасувати санкції США в обмін на скорочення ядерного арсеналу РФ - це віддати Україну

Ельмар Брок
Ельмар Брок
Голова комітету з закордонних справ Європарламенту

Скасувати санкції проти Росії, запроваджені США у зв'язку з анексією Криму та агресією проти України, в обмін на скорочення Москвою її ядерного арсеналу означало б "угоду про продаж свободи іншої країни", вважає чинний голова комітету Європарламенту з закордонних справ, представник німецького Хри