Путін боїться розширення НАТО, просить «юридичних гарантій»

02 Dec, 2021 | |
Putin

Президент Росії Володимир Путін заявив у середу, що він шукає гарантій того, що НАТО не розшириться поблизу кордонів його країни. Пояснюючи ситуацію що Росія створила на кордонах з Україною.

Зокрема, на церемонії в Кремлі Путін сказав, що його країна хоче «надійних і довгострокових гарантій безпеки», повідомляє Associated Press .

«У діалозі зі Сполученими Штатами та їх союзниками ми будемо наполягати на виробленні конкретних домовленостей, які б виключали будь-які подальші рухи НАТО на схід і розгортання систем озброєнь, які загрожують нам у безпосередній близькості від території Росії», – сказав Путін, зазначивши, що Москва хотіла не просто усних запевнень, а й «юридичних гарантій», повідомляє AP.

У той час як країни заходу та Україна висловлюють занепокоєння щодо нарощування російських військ уздовж кордону, російські дипломати кажуть, що вони стурбовані нарощуванням військ України у східній частині країни.

Тим часом держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що проти Москви будуть введені значні санкції, якщо Путін ініціює атаку, як це було в 2014 році перед анексією Кримського півострова.

На прес-конференції в середу після зустрічі міністрів закордонних справ НАТО в Латвії Блінкен попередив, що Росія "посилила планування потенційних військових дій в Україні, включаючи розміщення десятків тисяч додаткових бойових сил поблизу українського кордону".

"Ми не знаємо, чи прийняв президент Путін рішення про вторгнення", - додав він. «Ми знаємо, що він створює можливості для цього в короткі терміни, якщо він так вирішить».

Блінкен сказав, що США відреагують "рішуче" на атаку Москви, "включно з низкою високоефективних економічних заходів, від використання яких ми утримувалися в минулому".

"Ми готові покласти серйозні витрати при подальшій російській агресії в Україні", - додав він.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock)
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи

-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?

Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Blake Clayton
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Продовження погіршення ситуації в Лівії, Єгипті та інших країнах Північної Африки та Близького Сходу суттєво впливають на формування світових цін на енергоносії, у першу чергу - нафти. Я вважаю, що сьогодні США недостатньо працюють над збільшенням стратегічних обсягів нафти.

Росіяни не будуть дотримуватися угод

Ельмар Брок
Ельмар Брок, депутат ХДС

Депутат від  ХДС Ельмар Брок не вірить Путіну в питанні трубопроводу по дну  Балтійського моря "Північний потік 2": "Росіяни не будуть дотримуватися своїх домовленостей: якщо буде побудовано " Північний потік 2 ", український транзит закриється.