Рада Європи, Косово: перспективи співпраці

09 Apr, 2024 | |

Відбулося позачергове засідання Комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи з політичних питань і демократії, на якому був позитивно розглянутий проєкт висновку ПАРЄ щодо стану готовності частково визнаного Косова до членства в РЄ з рекомендацією направлення вказаного питання на розгляд Комітету міністрів РЄ.

Згадане рішення є прецедентом у міжнародній практиці з урахуванням відсутності визнання Косова всіма державами-членами РЄ.

Лідери Албанії привітали Косово, однак очікувано протилежною була реакція Сербії.

У разі набуття членства у РЄ Белград розглядав серед можливих кроків у відповідь можливість виходу зі складу організації, апелюючи до норм міжнародного права та положень резолюції 1244 РБ ООН.

До традиційних партнерів Сербії, які не підтримуватимуть рішення прийняття Косова, належать Угорщина, Чорногорія, Румунія, Іспанія, Грузія. Основними лобістами членства Косова є т.зв. група «Квінта» (ФРН, Франція, Італія, Велика Британія, США).

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

ЄС готовий до будь-яких сценаріїв

Borell
Жозеп Боррель
Високий Представник ЄС із зовнішньої і безпекової політики

ЄС продовжить нарощувати позиції щодо спроб Росії підірвати структуру безпеки в Європі та відновити сфери впливу, які повністю застаріли. Щодо критики на адресу Берліну стосовно можливості запровадження санкцій проти Росії Ж.Боррель повідомив, що усі члени ЄС є надійними партнерами.

Традиційна зброя знову стає головною у конфліктах

Borrell
Жозеп Боррель
Високий представник ЄС

Широкомасштабне вторгнення росії в Україна нагадало державам-членам Європейського Союзу про критичну важливість мати на своєму балансі достатню кількість традиційного озброєння. Зокрема, мова йде про танки, артилерію та снаряди.

Путін висуває вимоги, які, як він знає, ніколи не будуть виконані

Норберт Реттген
Норберт Реттген
Голова Комітету Бундестагу зі зовнішньої політики

Путін висуває вимоги до НАТО, які, як він знає, ніколи не будуть виконані. Чому? Він доручив Лаврову пояснити, що Польща, країни Балтії та Україна є «осиротілими територіями», націленими на НАТО. Чому?