Рада Європи, Косово: перспективи співпраці
Відбулося позачергове засідання Комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи з політичних питань і демократії, на якому був позитивно розглянутий проєкт висновку ПАРЄ щодо стану готовності частково визнаного Косова до членства в РЄ з рекомендацією направлення вказаного питання на розгляд Комітету міністрів РЄ.
Згадане рішення є прецедентом у міжнародній практиці з урахуванням відсутності визнання Косова всіма державами-членами РЄ.
Лідери Албанії привітали Косово, однак очікувано протилежною була реакція Сербії.
У разі набуття членства у РЄ Белград розглядав серед можливих кроків у відповідь можливість виходу зі складу організації, апелюючи до норм міжнародного права та положень резолюції 1244 РБ ООН.
До традиційних партнерів Сербії, які не підтримуватимуть рішення прийняття Косова, належать Угорщина, Чорногорія, Румунія, Іспанія, Грузія. Основними лобістами членства Косова є т.зв. група «Квінта» (ФРН, Франція, Італія, Велика Британія, США).
План з 5 пунктів відновлення економіки України
Пенні Пріцкер
1) Оснащення України міжміністерським потенціалом планування з міжнародними планувальниками, менеджерами проектів та інженерами для підтримки державних службовців у наданні стратегічного керівництва та сполучної тканини для міжнародної спільноти донорів та приватного сектору.
НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону
Єнс Столтенберг
НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.
Україна повинна швидше здійснювати реформи
Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies)
Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією.