Рада Європи, Косово: перспективи співпраці

09 Apr, 2024

Відбулося позачергове засідання Комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи з політичних питань і демократії, на якому був позитивно розглянутий проєкт висновку ПАРЄ щодо стану готовності частково визнаного Косова до членства в РЄ з рекомендацією направлення вказаного питання на розгляд Комітету міністрів РЄ.

Згадане рішення є прецедентом у міжнародній практиці з урахуванням відсутності визнання Косова всіма державами-членами РЄ.

Лідери Албанії привітали Косово, однак очікувано протилежною була реакція Сербії.

Косово, Україна: перспективи співпраці

04 Jun, 2023

Президентка Косова Вьоса Османі надіслала чіткий сигнал щодо підтримки й  солідарності з Україною за результатами зустрічі із президентом Володимиром Зеленським в ході саміту Європейської політичної спільноти в Молдові. «Ніщо не може перешкодити волі народу бути вільним. Від імені народу Республіки Косово я висловила нашу повну солідарність Президенту України Володимиру Зеленському. Ніхто не розуміє їхній біль і позицію краще, ніж Косово», - написала Османі.

CША, Сербія, Косово: підписання договору близько

04 Sep, 2020

3 вересня у Вашингтоні пройшов перший день переговорів делегацій Сербії на чолі з президентом Александром Вучичем та Косово на чолі з ПМ Авдулой Хоті за участі спецпредставника президента США з питань діалогу між Приштиною і Белградом Річарда Гренела та радника з питань національної безпеки Роберта О'Брайана. Участь у обговоренні декількох питань взяла також радник і дочка президента США Іванка Трамп.

Косово на равных с Украиной движется к Евросоюзу

Kosovo moves toward European Union on equal terms with Ukraine
31 Oct, 2015

After the Association and Stabilization Agreement with the European Union has been signed, Kosovo is actively engaged into the euro integration process. But divided position among the EU member-states regarding Kosovo complicates this path. Also Serbia is looking forward more close cooperation with the EU with simultaneous foremanship with Russia. How all those factors could effect the EU’s perspectives for Ukraine?

ЄС робить черговий крок по визнанню незалежності Косово

Парламентська Асамблея Ради Європи – помічник?
17 Jan, 2013

Під час проведення сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи у період з 21 по 24 січня 2013 року планується розгляд доповіді на тему «Ситуація в Косово та роль Ради Європи» (повний текст Доповіді доступний тут(файл PDF)). Цей документ було підготовлено членом ПА РЄ Бьйорном вон Сидовим (представляє групу Соціалістів, Швеція). Також в рамках сесії передбачається ухвалення Резолюції щодо Косово, в якій міститься заклик до забезпечити зміцнення в Косово державних інституцій за європейськими зразками.

 

Косово підриває геополітичний баланс в Європі. Що робити Україні?

02 Jul, 2012

Посилення політичної співпраці Косово з Європейським Союзом, Організацією з безпеки та співробітництва в Європі та Радою Європи знову стає актуальним. Це вказує на те, що Євросоюз не відмовляється від наміру надати Косово статус повноправного члена ЄС. Які ж небезпеки в цьому зв’язку чекають на Україну?

Для вступу в ЄС Сербія має втратити Косово. Що це означає для України?

09 Apr, 2012

Сьогодні ЄС поставив перед Сербією одну принципово важливу умову: для вступу Сербії в Євросоюз вона повинна визнати незалежність Косово, признавши тим самим втрату частини власної території. Такі кроки несуть загрози для національної безпеки України.