Сирія: Російські МіГ-29 вражають цілі в зоні деескалації

05 Jun, 2020 | |

Російські літаки відновили атаки в зоні деескалації на півночі Сирії вперше після того, як у березні було домовлено про припинення вогню з Туреччиною, повідомила Syrian Observatory for Human Rights в четвер.

"Російські реактивні літаки здійснили новий раунд (чотири нальоти) авіаударів по "зоні деескалації" в перші години ранку в середу, орієнтуючись на місця в районі між Аль-Каркуром і районом електростанції в Саль-Аль-Габі на північ- західній Хамі", - сказано в повідомленні.

Поки не повідомлялося про жертви.

Ідліб, остання провінція, де повстанці тримаються проти сил сирійського президента Башара Асада, вже протягом багатьох років є серйозною проблемою для Туреччини. Мільйони переселених сирійців знайшли притулок поблизу турецького кордону і можуть спробувати перейти його, якщо Асада тиснутиме далі.

Туреччина та Росія 5 березня уклали угоду про припинення вогню, щоб припинити бої в Ідлібі між силами, які підтримують Туреччина, і сирійські військові, які підтримуються Росією.

Угода передбачала створення коридору безпеки, який простягнувся приблизно в 6 км на північ і південь від автомагістралі М4, що з'єднує Латакію та Саракіб, який буде спільно патрулювати турецькі та російські сили. Однак Росія та Туреччина були змушені скоротити кілька спільних патрулів у регіоні, посилаючись на "провокації повстанців".

Припинення вогню відбулося після тижневої турецької військової операції в Ідлібі, яка була відповіддю на повітряний удар, в якому загинуло 36 турецьких солдатів у рамках багатомісячного наступу сирійського уряду з метою повернення контролю в провінції.

Тим часом, посольство Росії в Сирії в середу заявило, що друга партія винищувачів російського виробництва МіГ-29 була доставлена ​​сирійському уряду "в рамках оборонного співробітництва" між країнами, повідомляє інформагентство ТАСС.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Іран на милість Путіна, безпрецедентний, але крихкий союз

Alireza Nader
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Росія і Іран налагодили безпрецедентний, але крихкий союз на Близькому Сході. Російсько-Іранське співробітництво є ключовим для забезпечення виживання режиму президента Башара Асада в Сирії і знищенням повстанців зі східної частини Алеппо. Російські бомбардувальники використовували іранські війсь

Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США

 Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.

Чи можливі санкції проти українських політиків гомофобів?

Марійе КОРНЕЛІССЕН
Марійе КОРНЕЛІССЕН
депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс»

Марійе КОРНЕЛІССЕН, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс» про санкції проти українських політиків-гомофобів: