Сирія: Російські МіГ-29 вражають цілі в зоні деескалації

05 Jun, 2020 | |

Російські літаки відновили атаки в зоні деескалації на півночі Сирії вперше після того, як у березні було домовлено про припинення вогню з Туреччиною, повідомила Syrian Observatory for Human Rights в четвер.

"Російські реактивні літаки здійснили новий раунд (чотири нальоти) авіаударів по "зоні деескалації" в перші години ранку в середу, орієнтуючись на місця в районі між Аль-Каркуром і районом електростанції в Саль-Аль-Габі на північ- західній Хамі", - сказано в повідомленні.

Поки не повідомлялося про жертви.

Ідліб, остання провінція, де повстанці тримаються проти сил сирійського президента Башара Асада, вже протягом багатьох років є серйозною проблемою для Туреччини. Мільйони переселених сирійців знайшли притулок поблизу турецького кордону і можуть спробувати перейти його, якщо Асада тиснутиме далі.

Туреччина та Росія 5 березня уклали угоду про припинення вогню, щоб припинити бої в Ідлібі між силами, які підтримують Туреччина, і сирійські військові, які підтримуються Росією.

Угода передбачала створення коридору безпеки, який простягнувся приблизно в 6 км на північ і південь від автомагістралі М4, що з'єднує Латакію та Саракіб, який буде спільно патрулювати турецькі та російські сили. Однак Росія та Туреччина були змушені скоротити кілька спільних патрулів у регіоні, посилаючись на "провокації повстанців".

Припинення вогню відбулося після тижневої турецької військової операції в Ідлібі, яка була відповіддю на повітряний удар, в якому загинуло 36 турецьких солдатів у рамках багатомісячного наступу сирійського уряду з метою повернення контролю в провінції.

Тим часом, посольство Росії в Сирії в середу заявило, що друга партія винищувачів російського виробництва МіГ-29 була доставлена ​​сирійському уряду "в рамках оборонного співробітництва" між країнами, повідомляє інформагентство ТАСС.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена

На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.

Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock)
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи

-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?