США, Мексика: двосторонні відносини напружуються
Президент Мексики Енріке Пенья Ньєто засудив рішення президента США Дональда Трампа про будівництво стіни на кордоні між двома країнами і заявив, що Мексика не буде за неї платити.
Він зазначив, що мексиканський уряд зробить все можливе для захисту прав своїх громадян на території США.
Багато політичних діячів Мексики розкритикували рішення президента Трампа і закликали Енріке Пенья Ньєто скасувати його візит до США та зустріч із Дональдом Трампом наприкінці місяця.
Опозиція Мексики називає рішення президента США "ворожим актом".
Раніше президент Трамп підписав указ про будівництво стіни на кордоні зі Сполученими Штатами та Мексикою. Як і раніше він наполягає, що платити за стіну буде Мексика.
У середу в інтерв'ю ABC News пан Трамп заявив, що Мексика відшкодує США усю вартість стіни.
"Ми почнемо ці переговори досить скоро. І нам - в якійсь формі - відшкодує витрати Мексика", - заявив пан Трамп.
Як повідомив прес-секретар Білого дому Шон Спайсер, захисна стіна обмежить "наплив наркотиків, злочинності і незаконних іммігрантів" до Сполучених Штатів.
Енріке Пенья Ньєто неодноразово заявляв, що Мексика не буде платити за це будівництво.
За оцінками пана Трампа, які експерти вважають заниженими, зведення бар'єру на кордоні з Мексикою коштуватиме 12 мільярдів доларів. Експерти кажуть, що ці дані занижені.
Відразу після президентських виборів республіканець вирішив, що частина стіни може виглядати як паркан.
Путін висуває вимоги, які, як він знає, ніколи не будуть виконані
Норберт Реттген
Путін висуває вимоги до НАТО, які, як він знає, ніколи не будуть виконані. Чому? Він доручив Лаврову пояснити, що Польща, країни Балтії та Україна є «осиротілими територіями», націленими на НАТО. Чому?
Забезпечити припинення будівництва Північного потоку 2
Тед Круз
"Північний потік 2 становить серйозну загрозу національній безпеці США та нашим європейським союзникам", - сказав сенатор Тед Круз. "Закон про захист енергетичної безпеки Європи буде протидіяти експансіонізму Росії, орієнтуючи
Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»
Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.