США: нові санкції за втручання в вибори та у справи України
Мінфін США оголосив про нові санкції проти Росії, які стосуються як фізичних, так і юридичних осіб. У список внесли трьох фізичних осіб і п'ять компаній, пов'язаних з російським бізнесменом Євгеном Пригожиним.
Так, під санкції потрапили росіяни Ігор Лавренків і Михайло Потепкін, Андрій Мандель (громадянство не вказано), а також петербурзька компанія «М Інвест», суданська Meroe Gold Cо. Ltd, китайська Shen Yang Jing Cheng Machinery Imp & Exp, гонконгські Shine Dragon Group і Zhe Jiang Jiayi Small Commodities Trade Company. Всі компанії вважають пов'язаними з Пригожиним, крім Meroe Gold - вона пов'язана з «М Інвест».
Зазначені компанії, що базуються в Судані, Гонконгу і Таїланді і допомагали бізнесменові обходити вже діючі американські санкції. Відзначається, що особи, проти яких запровадили санкції, безпосередньо допомагали Пригожину проводити свої операції. Більш того, вони намагалися дискредитувати і зупинити протестуючих, які вимагають демократичних реформ в Судані, повідомляє Мінфін США.
За словами глави американського Мінфіну Стівена Мнучіна, Євген Пригожин і контрольована ним мережа експлуатують природні багатства Судану заради особистого збагачення. Мнучін додав, що вони також поширюють свій «зловмисний вплив» по всьому світу.
У Вашингтоні пов'язують Пригожина також з приватною військовою компанією (ПВК) Вагнера, бійці якої воюють в Лівії на стороні маршала Халіфи Хафтара. Нові санкції накладено за втручання в американські вибори 2016 року а також за підтримку ситуації на сході України (указ № 13661 від 19 березня 2014 року - Про блокування власності нових осіб, що сприяють ситуації в Україні (EO 13661).
Тріумф Зеленського

Tor Bukkvoll
Звичайно, занадто рано говорити, чи буде вибір Володимира Зеленського президентом для України гарним. Якби Порошенко виграв, ми б очікували продовження частинних реформ, які ми бачили за останні п'ять років. Але Зеленський є абсолютно новим для української політичної сцени.
Україна має чим захищатися

Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США
Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.
Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»
Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.