США: нові санкції за втручання в вибори та у справи України

17 Jul, 2020 | |

Мінфін США оголосив про нові санкції проти Росії, які стосуються як фізичних, так і юридичних осіб. У список внесли трьох фізичних осіб і п'ять компаній, пов'язаних з російським бізнесменом Євгеном Пригожиним.

Так, під санкції потрапили росіяни Ігор Лавренків і Михайло Потепкін, Андрій Мандель (громадянство не вказано), а також петербурзька компанія «М Інвест», суданська Meroe Gold Cо. Ltd, китайська Shen Yang Jing Cheng Machinery Imp & Exp, гонконгські Shine Dragon Group і Zhe Jiang Jiayi Small Commodities Trade Company. Всі компанії вважають пов'язаними з Пригожиним, крім Meroe Gold - вона пов'язана з «М Інвест».

Зазначені компанії, що базуються в Судані, Гонконгу і Таїланді і допомагали бізнесменові обходити вже діючі американські санкції. Відзначається, що особи, проти яких запровадили санкції, безпосередньо допомагали Пригожину проводити свої операції. Більш того, вони намагалися дискредитувати і зупинити протестуючих, які вимагають демократичних реформ в Судані, повідомляє Мінфін США.

За словами глави американського Мінфіну Стівена Мнучіна, Євген Пригожин і контрольована ним мережа експлуатують природні багатства Судану заради особистого збагачення. Мнучін додав, що вони також поширюють свій «зловмисний вплив» по ​​всьому світу.

У Вашингтоні пов'язують Пригожина також з приватною військовою компанією (ПВК) Вагнера, бійці якої воюють в Лівії на стороні маршала Халіфи Хафтара. Нові санкції накладено за втручання в американські вибори 2016 року а також за підтримку ситуації на сході України (указ № 13661 від 19 березня 2014 року - Про блокування власності нових осіб, що сприяють ситуації в Україні (EO 13661).

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Тріумф Зеленського

Tor Bukkvoll
Tor Bukkvoll
старший науковий співробітник Норвезького відділу оборонних досліджень

Звичайно, занадто рано говорити, чи буде вибір Володимира Зеленського президентом для України гарним. Якби Порошенко виграв, ми б очікували продовження частинних реформ, які ми бачили за останні п'ять років. Але Зеленський є абсолютно новим для української політичної сцени.

Україна має чим захищатися

Едвард ЧОУ (Edward Chow)
Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США

Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.

Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek)
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»

Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.