США: завдали ракетного удару по Сирії

07 Apr, 2017 | |

США в ніч на п'ятницю завдали ракетного удару по Сирії: 59 крилатих ракет Томагавк було випущено з двух есмінців ВМС США в Середземному морі  в сторону бази урядових ВПС в провінції Хомс. Ракетний удар став відповіддю на передбачувану хімічну атаку в сирійській провінції Ідліб, жертвами якої, за різними даними, стали від 70 до 100 чоловік, в тому числі десятки жінок і дітей.

Держсекретар США Рекс Тіллерсон заявив, що Росія не виконала свої зобов'язання в рамках угоди про ліквідацію хімічної зброї в Сирії 2013 року. З такою заявою глава американського зовнішньополітичного відомства виступив перед журналістами в четвер у маєтку Мар-а-Лаго в штаті Флорида, де президент країни Дональд Трамп приймав голову Китаю Сі Цзіньпіна.

За словами Тіллерсона, російська влада або навмисно брала участь в порушенні цієї угоди, або просто не здатна її виконати. Як зазначив глава Держдепартаменту, Москва повинна була гарантувати, що хімзброї в Сирії більше не буде.

Як підкреслив держсекретар, президент США показав, що він готовий до рішучих заходів у відповідь на "огидні" дії сирійської влади.

У 2013 році між Москвою і Вашингтоном було досягнуто згоди, згідно з яким влада Сирії погодилася передати свою хімічну зброю в розпорядження міжнародного співтовариства для подальшої ліквідації. Домовленість була закріплена резолюцією Ради Безпеки ООН 2118, де вказано що в разі використання хімічної зброї в Сирії буде вжито заходів відповідно до Статуту Всесвітньої організації, який допускає введення санкцій і застосування військової сили.

На цьому тижні віце-президент США Майк Пенс в інтерв'ю Fox News визнав, що угоду про знищення хімічної зброї в Сирії не було виконано. Він звинуватив у зриві домовленостей Росію і сирійське керівництво.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна, ЄС: окремі результати дії зони вільної торгівлі

Сергій Даниленко
Модератор групи Geostrategy Сергій Даниленко
analytics@geostrategy.ua

Українські виробники активно використовують преференції в рамках торгівлі між Україною та ЄС. Наприкінці 2016 року вже повністю використано 11 тарифних квот:

План з 5 пунктів відновлення економіки України

Пенні Пріцкер
Пенні Пріцкер
Спеціальний представник США з питань економічного відновлення України

1) Оснащення України міжміністерським потенціалом планування з міжнародними планувальниками, менеджерами проектів та інженерами для підтримки державних службовців у наданні стратегічного керівництва та сполучної тканини для міжнародної спільноти донорів та приватного сектору.

Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Йоханнес Корнеліс ван Баален
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»

Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.