Великобританія: причини відставки високопосадового дипломата
Британські засоби масової інформації аналізують ситуацію, яка склалася навколо неочікуваної відставки одного з найбільш досвідчених дипломатів Айвана Роджерса, британського представника при Європейському Союзі.
Деякі видання називають цю відставку ударом для Великої Британії, особливо напередодні виборів у Франції і ФРН, а також за декілька місяців до початку формального виходу Великобританії з Євросоюзу.
На думку деяких політиків, його відставка матиме негативні наслідки для ЄС. Основними сигналами стало те, що останнім часом погіршилися відносини А.Роджерса з деякими представниками команди британського прем’єр-міністра. У грудні, зокрема, відбувся витік підготовленої ним інформації про те, що погодження документів між Великобританією та ЄС з питань торгівлі, може затягнутися до 2020 року.
Разом з тим, йдеться також і про те, що відставка А.Роджерса дозволить призначити нового британського посла до початку переговорів із застосування 50-ї статті Лісабонського договору.
Іран на милість Путіна, безпрецедентний, але крихкий союз

Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND
Росія і Іран налагодили безпрецедентний, але крихкий союз на Близькому Сході. Російсько-Іранське співробітництво є ключовим для забезпечення виживання режиму президента Башара Асада в Сирії і знищенням повстанців зі східної частини Алеппо. Російські бомбардувальники використовували іранські війсь
Україна, криза: чому програють всі?

Семуель Чарап старший політолог RAND Corporation
За три роки з моменту початку кризи в Україні загинуло більш ніж 10000 людей і це продовжує виснажувати ресурси всіх країн. В результаті всі програють і в цьому конфлікті кожен великий актор грає гірше, ніж це було раніше і вирішення видається невловимим як ніколи. Це не повинно бути так.
Через дії в Україні Росія повністю втратила довіру до себе

Урсула фон дер Ляєн
Наскільки насправді великі навчання? Точний розмір відомо лише Москві та Мінську. Сусіди та багато партнерів в НАТО припускають, що фактична кількість сил, задіяних на російській та білоруській стороні, перевищує офіційно зареєстровану кількість 12,700 військових.