Венесуела, Гайана: на порозі зіткнення
3 грудня у Венесуелі відбувся референдум, на якому, за офіційними даними, за явки трохи понад 50% виборців 95% учасників підтвердили претензії країни на дві третини території східної сусідки - Гайани. Зокрема, венесуельці проголосували за створення штату Гуяна Есекіба площею понад 159 тис. квадратних кілометрів і надання його мешканцям венесуельського громадянства.
Гайана не збирається віддавати свій регіон Венесуелі.
"Хай ніхто не припускається жодної помилки. Есекібо – наш, кожен квадратний сантиметр", - попереджав президент Гайани Мухаммед Ірфаан Алі.
"Наша перша лінія оборони – дипломатія. І ми в дуже сильній позиції на цій першій лінії оборони", - наголосив президент Гайани у зверненні до народу 3 грудня.
Ірфаан Алі відзначає, що країна отримує підтримку з усього світу, а Венесуела має показати приклад "зрілості та відповідальності" і не порушувати міжнародне право.
Після оприлюднення результатів венесуельського референдуму керівник МЗС Гайани Г'ю Тодд заявив: "Хоча ми не віримо, що президент Мадуро віддасть наказ про вторгнення, він може зробити щось непередбачуване".
З’являється дедалі більше прогнозів, що врешті-решт Венесуела може вдертись до Гайани, і таким чином на планеті виникне ще один конфлікт, який відволікатиме ресурси США та інших західних країн від агресії Росії проти України.
І ці прогнози мають підґрунтя, бо на кону – збереження безпеки і непорушності кордонів в Америці та інтереси великих західних компаній.
Гайана – єдина англомовна країна Південної Америки з населенням у 800 тисяч людей і з площею, яка майже дорівнює площі Великої Британії. Втім, 80% цієї території вкрито лісами, а більшість мешканців живе на невеликій смузі атлантичного узбережжя.
Імпічмент чи енергетична незалежність України
Річард Л. Морнінгстар
Незважаючи на корупційні проблеми, які історично хвилювали цю націю, потрібно пам’ятати, що незалежно від результатів цього розслідування Україна не створила проблеми.
Чи відходить Україна «на другий план»?
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена
На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.
Ми повинні продовжити надавати підтримку
Сенатор США Боб Коркер (Bob Corker) республіканець-Теннесі
Після телефонної розмови з послом США в Україні Джеффрі Пайєттом, сенатор США Боб Коркер (республіканець-Теннесі), голова сенатського комітету із закордонних справ, наголосив на подальшій