Венесуела, Гайана: на порозі зіткнення

05 Dec, 2023

3 грудня у Венесуелі відбувся референдум, на якому, за офіційними даними, за явки трохи понад 50% виборців 95% учасників підтвердили претензії країни на дві третини території східної сусідки - Гайани. Зокрема, венесуельці проголосували за створення штату Гуяна Есекіба площею понад 159 тис. квадратних кілометрів і надання його мешканцям венесуельського громадянства.

Гайана не збирається віддавати свій регіон Венесуелі.

"Хай ніхто не припускається жодної помилки. Есекібо – наш, кожен квадратний сантиметр", - попереджав президент Гайани Мухаммед Ірфаан Алі.

Венесуела: США вводить ембарго проти країни

06 Aug, 2019

Адміністрація Трампа ввела повне економічне ембарго проти уряду Венесуели, що посилює тиск проти режиму президента Мадуро та країн, включаючи Росію та Китай, які продовжують його підтримувати.

Президент Трамп наприкінці понеділка підписав розпорядження про заморожування всіх державних активів та заборонив здійснювати операції з ним, якщо нема спеціального звільнення, проти уряду Венесуели. Цей крок ставить Венесуелу нарівні з Північною Кореєю, Іраном, Сирією та Кубою - країнами, які зараз знаходяться під такими жорсткими санкціями США.

CША, Венесуела: криза наростає

28 Jan, 2019

США попередили Венесуелу, що будуть рішуче відповідати на будь-які загрози щодо американських дипломатів та лідера опозиції Хуана Гуайдо.

Таку заяву написав у Twitter радник з питань безпеки Джон Болтон. Він додав, що всі залякування будуть розцінюватись як серйозне посягання на верховенство закону.

Це попередження прозвучало через кілька днів після того, як США та понад 20 інших країн визнали Гуайдо тимчасовим президентом.

Вони також звинуватили Ніколаса Мадуро у фальсифікації результатів минулих виборів.

Венесуела: затримано 11 журналістів

06 Aug, 2018

Після замаху на президента Венесуели Ніколаса Мадуро поліцейські затримали 11 журналістів. Серед затриманих виявилися не тільки представники місцевих ЗМІ, а й журналісти з Іспанії, Аргентини і Франції.
 
У профспілці працівників друку заявили, що співробітники ЗМІ заарештовані необгрунтовано, деяких з них побили і пограбували. «Ми не сприймаємо такі дії і вимагаємо покарати відповідальних», - йдеться в повідомленні організації.
 

Венесуела: Президент заявив про спробу перевороту

28 Jun, 2017

Президент Венесуели Ніколас Мадуро заявив про атаку на Верховний суд країни у столиці Каракасі, яка була здійснена ввечері у вівторок, 27 червня, з викраденого поліцейського гелікоптера, та назвав цю події "тероризмом та спробою перевороту", пише DW.

Венесуела: затримки з поставками нафти в Китай і Росію

10 Feb, 2017

Державна компанія Венесуели PDVSA затримала поставки нафти в Китай і Росію на загальну суму $ 750 млн за станом на січень, повідомляє агентство Reuters з посиланням на внутрішні документи компанії.

Поставки повинні здійснюватися за програмою нафту в обмін на кредити.

Сума позик склала $ 55 млрд. При цьому вартість поставок  лише на $ 750 млн. Отримані позики Венесуела планувала направити на фінансування інфраструктурних та соціальних проектів.

Венесуела: бюджет на 2015 рік ґрунтуватиметься на ціні нафти у 60 доларів

24 Oct, 2014

Бюджет Венесуели на 2015 рік ґрунтуватиметься на ціні нафти у 60 доларів за барель, про це заявив президент Венесуели Ніколас Мадуро, але він додав що очікує, що ціни будуть відновлюватися.

Венесуела зазвичай недооцінює цін на нафту при плануванні свого бюджету, щоб забезпечити більше видатків пізніше з меншими обмеженнями бюджету.

Але Мадуро заявив що "не буде ніякої катастрофи". "Ціна, на нафту може впасти до $ 40 доларів, і я буду гарантувати людям всі їх соціальні права, їх право на освіту, здоров'я, харчування, та життя.

"У нас є фінансові можливості для фінансування всіх проектів та потреб населення ", сказав він, додавши, що бюджет буде представлений на розгляд Національних зборів на наступному тижні.

Венесуела: Президент Ніколас Мадуро використає додатково 600 млн. доларів США на продовольчу програму країни

17 Sep, 2013

Президент Венесуели Ніколас Мадуро повідомив про використання додаткових 600 млн. доларів США на створення в країні тримісячного запасу продуктів харчування.

Більшість грошей буде використано на придбання в сусідній Колумбії яловичини, сухого молока, рослинного масла, маргарину та яєць. Ці товари стали справжнім дефіцитом у магазинах країни останні декілька місяців.

Постачання з Колумбії має початись вже цього тижня.

Політика соціалістів у Венесуелі, під час перебування при владі покійного президента Уго Чавеса, (з 1999 року), призвела до різкого зниження сільськогосподарського виробництва і змусила країну імпортувати до 70% основних продукті харчування.

Ніколас Мадуро, був обраний президентом у квітні цього року.

США: з країни вислані два дипломати з Венесуели

12 Mar, 2013

 Сполучені Штати вислали з країни двох венесуельських дипломатів, які працювали у Посольстві Венесуели у місті Вашингтон, округ Колумбія. Таке рішення Державного департаменту США стало реакцією на висилку на минулому тижні двох американських дипломатів, які працювали в Посольстві США в Венесуелі у місті Каракас.

 

Названо прізвища венесуельських дипломатів, висланих з Вашингтону. Це Орландо Хосе Монтанес ОЛІВЕРАС та Віктор Камакаро МАТА. Їх оголошено персонами нон-грата.

Смерть Уго ЧАВЕСА. Уроки для України

Венесуела посилає Києву сигнал
06 Mar, 2013

Інформація про смерть Уго ЧАВЕСА була загалом очікуваною, особливо після того, як лідер Венесуели у 2012 році пройшов інтенсивний курс лікування в клініках Куби. Більше того, сам покійний нині венесуельський лідер готувався до цієї події не один місяць. У минулому році для Уго ЧАВЕСА головними були два завдання: перше – боротися методами інтенсивного лікування із раковими пухлинами, друге – підготувати наступника, який вестиме Венесуелу революційним курсом протягом принаймні ближчого майбутнього. З першим завданням він не впорався через об’єктивні обставини, з другим – впорався частково.