Штайнмаєр: Воєнного вирішення конфлікту в Україні бути не може

24 Mar, 2015 | |

 Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр закликав сторони конфлікту на Донбасі до уникнення кроків, що могли б призвести до подальшого загострення протистояння.

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр вкотре наголосив, що не бачить силового варіанту вирішення української кризи. Про це він заявив у понеділок, 23 березня, у Братиславі, де глава дипломатичного відомства ФРН взяв участь у перемовинах у форматі так званої "Вишеградської четвірки". Разом із міністрами закордонних справ Чехії, Польщі, Угорщини та Словаччини, а також із президентом Словаччини Андреєм Кіскою та словацьким прем’єр-міністром Робертом Фіко він обговорив ситуацію в Україні та на Західних Балканах. На порядку денному також стояло питання "Східного партнерства" ЄС, повідомляє інформаційна агенція dpa.

"Одна річ зрозуміла усім нам: варіанту вирішення української кризи воєнним шляхом немає та бути не може", - наголосив Штайнмаєр під час зустрічі. Він також зазначив, що кожна сторона конфлікту має уникати будь-яких кроків, які могли б призвести до ескалації ситуації. Для цього, на думку німецького політика, потрібне повне припинення вогню та надання повного доступу спостерігачам ОБСЄ.

За словами Штайнмаєра, 25 березня у Парижі відбудеться зустріч у "нормадському форматі" офіційних дипломатичних представників України, Німеччини, Франції та Росії. Він, однак, наголосив, що це не буде зустріччю міністрів, однак під час неї йтиметься про механізми контролю припинення вогню на Сході Україні.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.

Україна повинна швидше здійснювати реформи

Ольга ОЛІКЕР
Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies)
Профессор

Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією.

Україні треба реальна фінансова допомога

Роберт Кан (Robert Kahn)
Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США

На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.